При Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за фінансової підтримки Національного фонду досліджень України створено Біомедичний центр інноваційних досліджень у галузі нейронаук (керівниця проєкту – завідувачка відділу цитології цього Інституту член-кореспондент НАН України Галина Скибо), який має зробити вагомий внесок у розвиток світової науки і зміцнити позиції української науки на міжнародній арені. Про це ідеться у повідомленні НАНУ.
Він ставить собі амбітну мету — допомогти мільйонам людей, які страждають від хвороб Альцгеймера та Паркінсона, епілепсії й інших нейродегенеративних порушень. Завданнями Центру є пошук нових підходів до вивчення мозку й розроблення ефективної терапії складних неврологічних захворювань.
За підтримки НФДУ Центр прагне не лише досягти вагомих наукових результатів, а й удоступнити свої досягнення для широкої наукової спільноти та суспільства. З цією метою та з нагоди 100-річчя від дня народження видатного українського нейрофізіолога – академіка НАН України Платона Григоровича Костюка і 90-річчя від часу заснування Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України 19–21 листопада 2024 року Інститут проведе Міжнародну конференцію з нейронаук і Наукові читання, присвячені вісцеральній фізіології та патофізіології. Заходи триватимуть у змішаному режимі та стануть платформою для обміну досвідом та обговорення новітніх наукових підходів у галузі нейронаук.
Читайте також:
- Хто створив в Україні першу станцію радіомовлення?
- ООН розглядає екологічну безпеку під час війни та збройних конфліктів. У фокусі – Україна
- Інноваційний прорив як усвідомлена необхідність
- Фронт близько! Тил створює новаторські технології
- Світ входить в «еру Трампа»: чи лишається в ній місце для України?