Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва взяла участь у дискусії «Відстеження та боротьба з викидами метану в Україні: політика та дії для досягнення глобальної мети щодо метану». Захід організували аналітичний центр DiXi Group та Net Zero World Initiative у співпраці з Міжнародним енергетичним агентством за підтримки Міністерства енергетики та Міністерства захисту довкілля України, пише Урядовий портал.
Учасники обговорили поточний стан вимірювання та скорочення викидів метану в Україні, перспективи їх вдосконалення та можливі технологічні рішення, підготовлені DiXi Group (для нафтогазового сектору) та Net Zero World Initiative (для вугільної галузі).
“Метан – один із найсильніших парникових газів, і його вплив на зміну клімату в 80 разів потужніший, ніж вплив CO₂ у короткостроковій перспективі. Скорочення викидів метану – це один із найефективніших способів уповільнити глобальне потепління”, – зазначила Вікторія Киреєва.
Для цього Україна у 2021 році приєдналася до Global Methane Pledge та зобов’язалася знизити викиди метану на 30% до 2030 року. Окрім того, було наголошено на необхідності гармонізації законодавства з європейськими стандартами, зокрема Регламенту ЄС 2024/1787, який передбачає створення надійної системи моніторингу та звітності викидів метану.
На полях COP29 Україна також представила результати крос-галузевого дослідження викидів метану, яке охоплює нафтогазовий сектор, вугільну промисловість, управління відходами та сільське господарство. У цьому процесі Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами, включаючи DiXi Group, Міжнародну фінансову корпорацію, Net Zero World Initiative та інших.
Читайте також: