uk

МОН оголосило про початок проведення державної атестації наукових установ та закладів вищої освіти

Атестація відбуватиметься відповідно до Методики оцінювання ефективності наукової (науково-технічної) діяльності наукових установ та закладів вищої освіти в частині провадження такими закладами наукової (науково-технічної) діяльності за окремими науковими напрямами.

Методика затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 21 жовтня 2024 року № 1485, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2024 року за №№ 1743/43088, 1744/43089 (http://surl.li/fmcmcf ).

Атестація проводиться за сімома науковими напрямами.

При цьому, за науковими напрямами “Аграрно-ветеринарний” та “Суспільний” кінцева дата подання документів у профільний модуль Національної електронної науково-інформаційної системи “URIS” – 15.01.2025 р. (13.00 за київським часом).

Дата подання документів за науковими напрямами “Безпековий”, “Біомедичний”, “Гуманітарно-мистецький”, “Інженерно-технологічний”, “Природничо-математичний” буде визначена додатково.

Заступник міністра освіти і науки Денис Курбатов нагадав, що основні цілі атестації:

підтвердити рівень і потенціал українських наукових установ, їх інвестиційну привабливість, конкурентоспроможність, міжнародну наукову інтеграцію;

запровадити систему додаткового базового державного фінансування за результатами діяльності — «performance based research funding»;

довести це фінансування до рівня структурних підрозділів (відділів, кафедр, лабораторій), які й забезпечили результат атестації установи в цілому.

Атестаційна оцінка наукової установи складатиметься з двох оцінок.

Перша – експертна оцінка (якісна) — оцінка впливів діяльності установи на розвиток передової науки, обороноздатність, розвиток економіки та суспільства України тощо.

Друга – класифікаційна оцінка (кількісна) — визначається автоматизовано в системі URIS (Національна електронна науково-інформаційна система), використовуючи верифікацію за наявними базами даних, такі як Scopus/WoS, Cordis, патентні бази, інші дані, які фіксуються у державних чи міжнародних системах.

Серед основних показників:

  • якість наукових публікацій, їх відкритість та забезпеченість даними;
  • рівень залученості установ до виконання державних і міжнародних грантів високого рівня;
  • рівень співпраці з українським та закордонним бізнесом;
  • експертна діяльність установи;
  • кадрова спроможність, зокрема залучення молодих вчених;
  • показники енергоефективності та впровадження технологій зеленої енергії у наукових установах та ЗВО та ряд інших.

Детальніше про Державну атестацію – за лінком: http://surl.li/apglhb

Читайте також: