Науковці Могилянки взяли участь у щорічній конференції ASEEES (Association for Slavic, East European, and Eurasian Studies) — одній із найбільших міжнародних подій, присвячених дослідженням східноєвропейсього регіону. Цьогорічна тема Визволення (liberation) глибоко резонувала з викликом, що ніні стоїть перед Україною, повідомляється на сайті навчального закладу.
Конференція об’єднала науковців найрізноманітніших галузей — від літератури і культурології до антропології та юриспруденції — для обговорення питань, дотичних до розвитку славістичних і євразійських студій. Серед важливих тем, що підіймалися на конференції, були спротив українців російській агресії у різних вимірах, протистояння демократій та автократій, обстоювання прав людини, а також політика пам’яті та захист жертв війни.
Науковці НаУКМА презентували результати своїх досліджень у сферах літературознавства, історії, міжнародних відносин та права. Усі теми були зосереджені на Україні та викликах, пов’язаних із повномасштабною війною.
Серед учасників — Ганна Тараненко, старша викладачка Кафедри міжнародних відносин, виступила із доповіддю на тему Ensuring and Sustaining Liberation through Information and Cognitive Security: Factor of the Civil Society of Ukraine та Мирослава Антонович, доцентка Кафедри міжнародного та європейського права, як зробила доповідь на тему Case Law of the European Court of Human Rights on Soviet Genocide in Lithuania.
Могилянці також виконували роль модераторів панелей. Зокрема Дмитро Коваль, доцент Кафедри міжнародного та європейського права керував панеллю The Evolution of Russian/Soviet Genocides of the Kyrgyz, Kazakhs, Ukrainians, Chechens, and Lithuanians in a Comparative Perspective, а Марія Шувалова, аспірантка Кафедри літературознавства ім. В. Моренця, була модераторкою панелі Regimes of Violence in Russian-occupied Crimea.
На круглих столах виступали Ольга Полюхович, віцепрезидентка НаУКМА з науково-навчальних студій, доцент Кафедри літературознавства ім. В. Моренця, яка долучилась до дискусій Liberating Embodied Knowledge: The Case of Ukrainian Literature та Practices of Liberation in Women’s Writing circa 1900 (Central and Eastern Europe), Оксана Хом’як, старша викладачка Кафедри історії взяла участь у круглому столі One Story at a Time: Communicating the Impacts of the Russo-Ukrainian War through Personal Testimony across Different Media and Audiences.
Ця конференція стала не лише платформою для презентації досліджень, але й нагодою для українських науковців донести до міжнародної аудиторії важливість голосу українців у світі.
Як підкреслила Ольга Полюхович: «Український порядок денний набув особливого значення в умовах повномасштабної російсько-Української війни, адже він став потужним інструментом академічної та культурної дипломатії. Наші науковці представили важливі відкриття, взяли участь у змістовних дискусіях і встановили цінні контакти з міжнародними колегами, що ще більше зміцнило репутацію нашого університету як провідного центру науки та досліджень.»
Участь дослідників Національного університету «Києво-Могилянська академія» у конференції ASEEES стала можливою завдяки щедрій підтримці Українсько-Американської Координаційної Ради (UACC)
Читайте також: