Попри близькість Харкова до лінії фронту та постійні обстріли міста військами рф, залізобетонний Харків продовжує залишатися студентською столицею України, а його незламні університети – потужним генератором розвитку країни. За даними Міністерства освіти і науки України, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» виборов українську «бронзу» серед закладів вищої освіти за кількістю іноземних студентів. В ХПІ навчається 1100 іноземців, ідеться у повідомленні навчального закладу.
Згідно даним звіту Міністерства освіти і науки (МОН) України, українські університети залишаються привабливими для іноземних студентів, навіть попри складну ситуацію в країні та війну. Станом на 1 листопада 2024 року, в ЗВО нашої країни навчається понад 27 000 студентів із різних країн світу. Найбільша кількість іноземців – з Китаю, в Україні також навчаються студенти з Азербайджану, Індії, Грузії, Марокко, Туреччини, Туркменістану, є громадяни США, Великої Британії.
За інформацією МОН, НТУ «ХПІ» увійшов до списку найкращих університетів за кількістю іноземних студентів, виборовши третє місце в Україні за цим показником (1100 іноземців). Крім Харківського Політеху, до цього переліку (ТОП-5) увійшли ще два харківських, один миколаївський і один київський ЗВО: Київський національний університет технологій та дизайну; Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця; Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.
Беззаперечним лідером серед обраних іноземцями спеціальностей є медицина– її вивчають 4 400 студентів. Іншими популярними напрямами є: менеджмент ( 3 800);економіка – 1 100; право – 985; фармація – 979; музичне мистецтво – 969; освітні й педагогічні науки – 866.
Читайте також:
- Без науки заповідна справа приречена
- Академія наполегливо працює задля майбутнього України
- «Київський консенсус» задля економічного відродження України
- Коли рослини полюватимуть на людей
- Блеф чи невідворотна реальність?
- Як захистити своє дослідження від редакцій шахрайських наукових журналів?
- Хто створив в Україні першу станцію радіомовлення?
- ООН розглядає екологічну безпеку під час війни та збройних конфліктів. У фокусі – Україна