uk

Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar) запрошує на чергову лекцію “Following the Rabbit into Chemical Space” (АНОНС)

Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), започаткований Інститутом хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України, запрошує приєднатися до чергового засідання, яке відбудеться 10 грудня 2024 року о 16:00 в режимі онлайн на платформі Zoom.

ЛекторПрофесор Брайан Шойше (ProfBrian Shoichet), професор фармацевтичної хімії Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (США). Отримав ступінь бакалавра хімії в Массачусетському технологічному інституті та ступінь доктора філософії в галузі медичної хімії у Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско за роботу, що стосувалась молекулярного докінгу. Основні дослідження пов’язані з сучасними методами пошуку лігандів для певних рецепорів, приділяючи особливу увагу молекулярному докінгу великих бібліотек хімічних сполук, хемоінформатиці та ідентифікації мішеней.

Тема доповіді: “За кроликом у хімічний простір” («Following the Rabbit into Chemical Space» ). Відкриття ліків за допомогою структурних методів часто починається зі скринінгу бібліотек сполук із використанням молекулярного докінгу. Останнім часом такі бібліотеки розширилися з трьох мільйонів до понад семи мільярдів різноманітних, стереогенних і легкодоступних молекул (значною мірою завдяки роботі української компанії Єнамін). Але ці молекули не синтезуються поки не будуть встановлені пріоритетні з них, часто за допомогою комп’ютерних розрахунків. За останні п’ять років нами у ході досліджень численних рецепторів були виявлені нові хемотипи сполук з високою ефективністю безпосередньо з молекулярного докінгу. У даній доповіді буде показано нещодавнє відкриття нових лігандів для контролю кальцієвого гемостазу. Також буде розглянутий ряд методологічних питань, зокрема: а) як зі збільшенням бібліотек покращуються результати докінгу, відсоток сполук-хітів і афінність (якщо вони покращуються!), б) як кількість протестованих молекул впливає на якість реально синтезованих сполук, в) чи потрібне подальше розширення бібліотек сполук, і г) як ми повинні оцінювати нашу здатність оптимізувати первинні активні молекули в сполуки-лідери.

Zoom link

Meeting ID: 459 004 2894

Passcode: Ch24022022

Координатор заходу: член-кореспондент НАН України, професор Валентин Чебанов (chebanov@gmail.cominfo@isc.kh.ua).

Мова семінару — англійська.

Участь вільна, є можливість спілкування зі спікерами.

Відео усіх лекцій Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), а також детальну інформацію про засідання можна знайти за посиланням.

Читайте також: