uk

Експерти НАНЦ провели навчання для українських дипломатичних працівників

Уже вчетверте фахівці НАНЦ провели навчання для українських дипломатичних працівників та держслужбовців профільного напряму. Семінар «Державні інтереси України в полярних регіонах: на перетині політики, дипломатії та науки» відбувся 9-10 грудня у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, повідомили у Національному антарктичному науковому центрі. 

Під час події наші спікери розказали про:

  • історію укладання, особливості членства та основні положення Договору про Антарктику
  • внесок українців у вивчення та освоєння Антарктиди – від перших підкорювачів континенту до нинішніх досліджень та міжнародних колаборацій на станції «Академік Вернадський» та судні «Ноосфера»
  • вплив російської агресії в Україні на міжнародно-правовий режим регіону та подальшу роботу системи Договору про Антарктику
  • підсумки дворічного головування України у Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики.

«Україна майже 30 років проводить самостійні дослідження на крижаному континенті і є повноправним членом Договору про Антарктику. Наші представники постійно беруть участь в роботі всіх міжнародних органів Договору. Але ж ми розуміємо, що відстоювати інтереси України в Антарктиці – це комплексне питання, що потребує спільних зусиль. Щороку на нарадах сторін Договору про Антарктику ми працюємо спільно з нашими посольствами у відповідних країнах, а делегації більшості країн Договору взагалі очолюють не науковці, як у нас, а кадрові працівники МЗС. Тому якомога більше українських дипломатів мають знати, як працює Договір про Антарктику та як захистити інтереси нашої держави в антарктичній “шахівниці”, де наука та політика переплетені у складному “вузлі” та ніколи до кінця не розділяються», – відзначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Читайте також:

Олександр КОРДЮК: У нас цікаво і буде ще цікавіше

Як Академії вдосконалити свою діяльність?

Жіночий рух, суспільна єдність і вища освіта. Історичний досвід для нинішньої України

Позашкілля – перші сходинки до зростання

Без науки заповідна справа приречен

Академія наполегливо працює задля майбутнього  України

«Київський консенсус» задля економічного відродження України