uk

Викладачка ХПІ в бомбосховищі презентувала свої книжки

В ХПІ відбувся круглий стіл «Філософія, наукова діяльність в умовах війни». В укритті Харківського Політеху зібралися викладачі та співробітники університету, які познайомилися із новинками літературної творчості докторки філософських наук професорки кафедри філософії ХПІ Наталії Годзь. Наталія Борисівна – відома поетеса та письменниця, її книги представлені в численних бібліотеках і культурних центрах Харкова, Києва, Львова, Острога тощо, а також у Литві, Чехії, Польщі, Болгарії. Твори Наталії Годзь є яскравим прикладом синтезу науки, філософії та мистецтва. Захід пройшов за підтримки Науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ».

Професорка кафедри філософії Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ» Наталія Годзь – науковиця, викладачка, кураторка проєкту «Філософська проблема людини та сенс її буття» для аспірантів та студентів. Вона не лише є авторкою наукових монографій, але й творцем текстів, які відображають сучасні реалії та глибокі філософські роздуми про людину, її буття і навколишній світ.

Основу для своїх подальших філософських досліджень викладачка ХПІ Наталія Годзь заклала у своїй монографії «Вступ до екологічної футурології». Наступна монографія «Мушу. Намагатимуся…» була створена у 2022 році під впливом подій в Україні і відображає філософські міркування на тему змін і викликів. Книга «Це було ще до війни: місто Харків, я і ми…», яка вийшла в світ у 2023 році, є літописом спогадів і філософським осмисленням міського життя перед війною рф проти України. У філософсько-естетичній праці «Лишень рядки, рядки і лист паперу…» авторка розкриває особисті переживання цих трагічних подій.

Книги професорки Наталії Годзь не лише розширюють горизонти знань, але й сприяють міжнародній співпраці у науковій і культурній сферах. Презентація творів поетеси стала майданчиком для діалогу, підтримки зв’язків між громадами та популяризації творчості й науки. Присутні на зустрічі з поетесою харківські політехніки мали змогу поринути у світ творчості Наталії Годзь, у якому кожна сторінка відкриває нові горизонти мислення, натхнення і розуміння.

Професорка НТУ «ХПІ» і поетеса Наталія Годзь вважає, що наука та мистецтво є особливими формами пізнавальної діяльності, а філософія поєднує їх у собі. Саме тому, окрім наукових форм дослідження та їх презентації за допомогою статей, наукових монографій і методичних посібників ми маємо нагоду літературною та мистецькою діяльністю презентувати результати своєї роботи і у творчості. Вона відзначає, що літературна творчість серед науковців досить поширене явище, яке виконує окрім самого процесу насолоди від написання творів ще додатково масу функцій. Це і процес навчання літературній і видавничій діяльності, і своєрідна презентація рідного закладу вищої освіти. Адже власною творчістю автори надають доволі вичерпну інформацію про його історію, традиції та можливості.

Читайте також: