Міжнародний форум «Людський капітал 2024», що проводиться в Україні вже вп’яте, цього року відбувся у КПІ ім. Ігоря Сікорського. Цьогоріч наш університет став партнером цього важливого заходу, який відбувається за ініціативи Національне агентство кваліфікацій.
Подія об’єднала понад 5 000 онлайн-учасників і більш як 50 спікерів: законодавців, урядовців, членів Європейської Комісії, бізнес, освітян, представників найкращих кваліфікаційних центрів, щоб знайти ефективні стратегії та рішення для розвитку людського капіталу в Україні.
«В Україні сьогодні гостро стоїть проблема людського капіталу через війну та міграцію. Проте ми втрачаємо не тільки людей, а і якість людського капіталу. Саме тому система кваліфікацій відіграє одну з ключових ролей у розвитку нової робочої сили. Щороку ми долаємо виклики й показуємо результати:136 кваліфікаційних центрів в Україні працюють за понад 340 професійними стандартами», — Юрій Баланюк, голова Національного агентства кваліфікацій.
Програма форуму охопила п’ять ключових тем:
- євроінтеграція системи кваліфікацій;
- кваліфікаційні центри: можливості та перспективи;
- регульовані професії: переваги, застереження, стратегії впровадження;
- присвоєння професійних кваліфікацій закладами вищої освіти;
- розвиток системи кваліфікацій.
«Київська політехніка працює над тим, що ще б зближувати професійні та освітні кваліфікації, створюючи кваліфікаційні центри. Один із них діє в нашому Інституті енергозбереження та енергоменеджменту — для професії енергоаудиторів. І найближчим часом ми разом з Національним агентством кваліфікацій плануємо відкрити такі кваліфікаційні центри ще за кількома професіями», — Анатолій Мельниченко, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Міжнародний форум «Людський капітал 2024. Цінність. Якість. Розвиток» у КПІ ім. Ігоря Сікорського став важливим кроком на шляху до модернізації системи кваліфікацій України та інтеграції до загальноєвропейського кваліфікаційного простору.
Читайте також:
- Олександр КОРДЮК: У нас цікаво і буде ще цікавіше
- Як Академії вдосконалити свою діяльність?
- Жіночий рух, суспільна єдність і вища освіта. Історичний досвід для нинішньої України
- Позашкілля – перші сходинки до зростання
- Без науки заповідна справа приречена
- Академія наполегливо працює задля майбутнього України