У 2024-2027 Школа соціальної роботи НаУКМА спільно із низкою потужних міжнародних партнерів реалізує трирічний проєкт «Візіонерські дорожні карти: створення інклюзивної європейської демократії за участі молоді та громад (Молодь для Європи / YOUROPE)» за підтримки Європейської дослідницької виконавчої агенції Рамкової програми Горизонт Європа.
Мета YOUROPE — за допомогою інноваційних підходів сприяти більш активній участі молоді, яка наразі недостатньо представлена в політичному житті, в демократичних процесах з метою ефективного протистояння загрозам європейській демократії в умовах зростання авторитаризму, політичного екстремізму та дезінформації.
Результат досягатиметься шляхом створення спільних демократичних просторів і дорожніх карт за допомогою інноваційної методології «Дослідження та дії на рівні громад (CLRA)» у поєднанні з кількісними методами. Молоді люди та їхні громади спільно розвиватимуть інклюзивні, партисипативні демократичні простори та дорожні карти. Такий підхід проєкт запровадить у 21 навчальному закладі, залучивши 630 молодих людей і 6300 членів громад та поєднавши їх безпосередньо з понад 30 європейськими політиками. Бачення ж проєкту поширюється далеко за межі короткотермінових часових рамок його реалізації, маючи намір створити основу для постійних досліджень і дій щодо майбутніх демократичних сценаріїв для Європи.
Про важливість і роль проєкту для України та НаУКМА поділилась його керівник в НаУКМА і завідувачка кафедри Школа соціальної роботи ім. Володимира Полтавця Оксана Бойко: «Молоді люди є провідниками ідей, політик, практик, за якими майбутнє. Вибудовувати зв’язки між молоддю й тими, хто приймає рішення, особливо важливо зараз, в умовах великої кількості викликів. А для цього потрібно вже знати й розуміти механізми залучення якомога ширшого кола молодих людей до формування й прийняття рішень, які впливають як на окремі громади, так і на життя цілої країни загалом. Проєкт спрямований якраз на розвиток конкретних алгоритмів і «дорожніх мап» задля забезпечення інклюзивного демократичного процесу на практиці. Й ми переконані, що результати проєкту будуть надзвичайно корисними в українському контексті, — як під час війни, так і в повоєнній відбудові та відновленні».
Читайте також:
- Романтики Вовчих ям
- Змінити світ – у наших руках
- Олександр КОРДЮК: У нас цікаво і буде ще цікавіше
- Як Академії вдосконалити свою діяльність?
- Жіночий рух, суспільна єдність і вища освіта. Історичний досвід для нинішньої України
- Позашкілля – перші сходинки до зростання
- Без науки заповідна справа приречена
- Академія наполегливо працює задля майбутнього України
- «Київський консенсус» задля економічного відродження України