Ці та інші задачі ставлять перед собою творці академічних стартапів
Днями у Київському академічному університеті випускники Акселераційної програми Academ.City представили проєкти стартапів, які ставлять за мету розв’язати актуальні задачі щодо збереження здоров’я людей, переробки акумуляторних батарей, «зеленого переходу», створення «розумних» матеріалів для комунальних підприємств, антикорозійної обробки інженерних металоконструкцій тощо.
Познайомитися з командами наукових установ та університетів, які створили (чи створюють) ці стартапи, прийшли вчені, освітяни та представники бізнесу, – усі, кому важливий розвиток інновацій в Україні та впровадження наукових розробок у реальні галузі економіки.
Захід відкрила керівниця науково-технологічного парку Academ.City, заступниця директора КАУ Олександра Антонюк. Вона розповіла, що ідея створення екосистеми для підтримки стартапів базується на досвіді берлінського технопарку «Адлерсхоф» і є результатом роботи, розпочатої ще у 2017 році. Акселераційна програма стала «новорічним подарунком» для українських науковців та інноваторів, які прагнуть перетворити свої розробки на комерційні продукти.
Науковий парк Academ.City продовжить підтримувати науково-інноваційні проєкти за допомогою різноманітних заходів – ідеатонів, хакатонів, менторських програм – та допомагатиме їм вийти на ринок.
«Academ.City – це місце, де ми створюємо безпечне середовище для інноваторів, яке допомагає їм реалізувати свій потенціал», – зазначила керівниця кафедри менеджменту інновацій КАУ Наталія Гаращенко.
Особливу увагу в рамках заходу було приділено роботі новоствореного благодійного фонду Academ.City, який підтримує STEM-освіту, популяризує науку та допомагає молодим ученим розвивати їхні проєкти.
Під час демо-дня були представлені 15 стартапів, команди яких навчалися за акселераційною програмою.
Журі, до складу якого увійшли експерти з наукового середовища, бізнесу та інвестицій, обрало переможців у трьох категоріях: найкращий науковий проєкт, найкращий потенціал для комерціоналізації та – соцільно-значимий проєкт.
Переможцями стали:
CeraMet, який пропонує нові підходи до виробництва матеріалів. Стартап створює команда Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України;
CRANE, дані заради добра. Стартап пропонує інтегровану модель самоконтролю для покращення самопочуття хронічних пацієнтів. Його створює команда Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України;
AIREST – тест для швидкого скринінгу посттравматичного стресового розладу (тест розробили дослідники з КАУ).
П’ять стартапів також отримали сертифікати на подальшу розробку дорожньої карти їх розвитку від Інноваційного центру КАУ.
У межах Демо-дня відбулася панельна дискусія «Інтеграція науково-інноваційних рішень у реальний сектор економіки». Експерти спробували знайти відповіді на запитання: «Яка структура необхідна для перетворення наукових результатів у інновації і впровадження на підприємствах?», «Чого бракує бізнесу для впровадження інновацій у власну діяльність?», «Яка допомога потрібна науці для комерціоналізації результатів досліджень?» та інші. Експерти наголосили на важливості довіри та партнерства між бізнесом, наукою та державою.
Демо-день став хорошим прикладом об’єднання зусиль наукової, освітньої та бізнес-спільноти для досягнення важливої мети – розвитку інноваційної України.
Фото з фейсбук-сторінки academ.media