uk

Мандрівка наукової виставки Музей науки МАН охопила Київ та 6 міст

Мандрівний Музей науки подорожує різними регіонами України, які найбільше постраждали від війни. Першими містами, які прийняли музей, стали Чернігів та Ніжин. Далі маршрут пролягав через Сумську, Полтавську, Одеську області.

Організатори проєкту врахували всі можливі труднощі, пов’язані з війною, ідеться у матеріалі МАН України. Підібрано такі експонати, що не потребують електрики й максимально міцні та надійні. Крім того, є дві концепції виставок: більша та менша. Це дозволяє адаптувати програму до різних умов. Цей амбітний проєкт став справжнім порятунком для дітей, які опинилися у зоні бойових дій або поблизу фронту, надавши їм унікальну можливість задовольнити свою допитливість і здобути нові знання

Мандрівний Музей науки — це не лише виставка експонатів, а справжня лабораторія для досліджень і відкриттів. Музей обладнаний інтерактивними експонатами, які дозволяють відвідувачам не просто спостерігати за науковими явищами, а й активно взаємодіяти з ними. В експозицію ввійшли магнітний міст, прозоро-непрозоре скло, модель іглу, обертовий стілець, повітряний глушник, в’язкі рідини, подвійний слайд, людська ланка та багато інших.

Особливо популярний серед відвідувачів балансборд, який дозволяє перевірити свій вестибулярний апарат і дослідити, як стрес впливає на рівновагу. 

Мандрівний Музей науки має значний вплив на суспільство. По-перше, він дозволяє дітям задовольнити свою природну допитливість і розвивати науковий світогляд. По-друге, сприяє створенню сприятливого психоемоційного середовища, допомагаючи дітям відпочити від негативних емоцій і переживань. По-третє, проєкт об’єднує людей, створюючи атмосферу взаємодопомоги й підтримки.

Багато відвідувачів музею відзначають, що «Наука на колесах» — це не просто розвага, а справжня подорож у світ знань. Діти з великим задоволенням експериментують, ставлять запитання і діляться своїми враженнями.

Мандрівний Музей науки — це яскравий приклад того, як наука може служити людям, навіть у найскладніші часи. Цей проєкт демонструє, що інтерес до знань неможливо зупинити та що навіть в умовах війни можна знайти можливості для розвитку і самовдосконалення.

«Головне правило нашого музею: експонати потрібно чіпати. На відміну від консервативних музеїв, де можна тільки дивитися, ми заохочуємо відвідувачів торкатися всього і досліджувати, як працює той чи інший експонат. Формуючи виставку, ми врахували ймовірність блекаутів, тож обрали експонати, яким не потрібна електрика для демонстрації. Розміщувати експонати можна будь-де: в торговельних залах, у школах тощо. Тож ми будемо шукати партнерів у різних містах, щоб якомога більше дітей змогли відвідати Музей науки на колесах», — зазначила директорка Музею науки Марія Дуброва.

Мала академія наук України планує розвивати проєкт і розширювати його географію. Зокрема, охопити ще більше міст і регіонів, а також розробити нові інтерактивні експонати.

«Наука на колесах» — це не просто виставка, а символ надії та віри в майбутнє. Це доказ того, що навіть у найскладніші часи українці здатні творити дива і надихати інших.

Мандрівний Музей науки — це не просто музей, а подорож у світ знань, яка запалить у вас бажання досліджувати й відкривати нове!

Читайте також: