uk

Професор Євген Головаха потрапив у список ПЕН

ПЕН (“PEN” – це абревіатура, утворена від англійських слів “poets”, “playwrights”, “essayists” та “novelists” – “поети”, “драматурги”, “есеїсти” та “романісти”) є найбільш авторитетним світовим об’єднанням літераторів. Створений у 1921 році за ініціативою класика англійської літератури Джона Голсуорсі (перший президент ПЕН-клубу), сьогодні ПЕН має 146 національних центрів, у тому числі з 1998 року і український (перший президент – класик української поезії Микола Вінграновський). Про це ідеться у повідомленні Інституту Соціології НАНУ.

Вже сьомий рік поспіль наприкінці грудня члени Українського ПЕН (а їх понад 170) традиційно укладають список видань, котрі вразили їх протягом року. Потрапити до цього престижного списку є честю як для автора, так і для видавництва, в якому було надруковану книгу. Всупереч російським атакам, книговидавнича справа не стала на паузу і 2024 рік став направду знаковим для сучасної української літератури. Тож цьогорічна добірка ПЕН, куди входять прозові й поетичні новинки, переклади, драматургія, нонфікшн, твори для дітей, мистецькі видання і гуманітаристика, налічує 201 книжку.

В розділі нонфікшн (література, яка інформує, навчає і надихає) цьогоріч представлено 40 видань, авторами яких є відомі вітчизняні та іноземні автори – президент Українського католицького університету Митрополит Борис Ґудзяк, Тімоті Снайдер, Олівія Ленґ, Бенн Стайл, Кшиштоф Чижевський та ін.

До цього розділу ПЕН включив також і книгу директора Інституту соціології НАН України, член-кор. НАН України д.ф.н. проф. Євгена Головахи «Альтернативна соціологія: словник для неслужбового використання» (Дух і Літера).

Читайте також: