Програма підвищення кваліфікації із гуманітарного розмінування для ветеранів і ветеранок, створена у КПІ ім. Ігоря Сікорського, важлива не тільки для нашого університету, а й у загальному контексті, враховуючи збільшення кількості розробок у цій сфері. Такий курс сприяє реінтеграції ветеранів, а міжнародний зразок сертифікату дозволить співпрацювати із зарубіжними партнерами.
Результатом навчання за програмою підвищення кваліфікації «Гуманітарне розмінування» (спеціальність G2 Технології захисту навколишнього середовища) є створення бізнес-плану оператора протимінної діяльності та отримання базових знань з професії «Сапер» та «Оператор з пошуку вибухонебезпечних предметів». Перший набір на курс підвищення кваліфікації планують розпочати вже на початку наступного року.
Актуальність програми підтверджується залученням експертів провідних кластерів у сфері розмінування, вітчизняних розробників і науковців. Зокрема, співорганізатором презентації програми є Українська національна асоціація з гуманітарного розмінування (УНАГР), а серед партнерів — Міністерство економіки України, Державна служба України з питань праці, Державна служба зайнятості.
На презентації програми також були представлені інноваційні винаходи у сфері протимінної діяльності та гуманітарного розмінування, безпілотні рішення для дистанційного виявлення ВНП та очищення територій та засоби індивідуального захисту сапера–розміновувача.
Детальніше пропонуємо переглянути у сюжеті ICTV у загальноукраїнському інформаційному телемарафоні «Єдині новини».: