Як розповіли у МАН України, стартап має назву “EcoMind”. Це система, яка за допомогою нейронної мережі розпізнає та сортує сміття. Зараз є прототип нейромережі, яка здатна впізнавати шість видів відходів: скло, папір, пластик, харчові продукти, тканини та батарейки.
Їхній проєкт передбачає текстологічний, радіологічний та токсикологічний контроль перед тим, як машина проходить на сортувальну станцію. Це дозволить виділити сміття, яке не можна перероблювати.
Далі сміття повинно пройти кілька стадій, перш ніж потрапити до сортувальної лінії, де його будуть опрацьовувати роботизовані системи з нейромережею: пакет зі сміттям потрапляє до великого барабана із зубчиками, які розривають пакет та вивільняють вміст; барабан обертається, за рахунок чого сміття розбивається, щоб його було легше сортувати.
В середині барабан повинен містити ультрафіолетові випромінювачі, які знезаражують сміття та прибирають запах і шкідливі бактерії.
Через отвори різного розміру від 50 мм до 250 мм і більше, які існують в барабані, сміття потрапляє на конвеєри. Саме ці конвеєри повинні бути оснащені роботами-маніпуляторами, та датчиками з нейромережею. Як тільки модель розпізнає обʼєкт, маніпулятор повинен перемістити сміття у відповідний бак.
Відомо, що до фіналу світового змагання «World Youth Entrepreneurship Challenge», винахід київських студенток Діанита Аріни Хмелюк, здобув срібло на одному з найбільших європейських конкурсів інновацій IWIS. Їхній проєкт також отримав спеціальну нагороду від World Invention Intellectual Property Associations.
“Ми з сестрою часто їздимо до бабусі в Київську область. Дорогою проїжджаємо повз село Підгірці, там неможливо відчинити вікна через сильний сморід. Одного разу вирішили зʼясувати причину цього і дізналися, що поблизу розташований полігон зі сміттям, якого не переробляють. Це надихнуло нас створити “EcoMind”, – говорить Аріна, яка в Ньою-Йорму мала змогу поспілкуватися з представниками міжнародних компаній-гігантів.
У планах дівчат – навчити нейромережу розпізнавати більше видів сміття та підвищити її точність, адже наразі це 91 %.
Читайте також:
- Віртуальний клімат-помічник і планета, яка починається «за дверима»
- АН ВШ України визначилася з планами та пріоритетами
- Наука прокладає дорогу до майбутнього
- Підвищення зносостійкості деталей, моніторинг самопочуття пацієнтів, скринінг ПТСР
- Міжнародна конференція «Європа та Україна: спільні перспективи та цінності»
- Молоді вчені – для відновлення України
- Завдання на 2025-й: втримати голову й оборону
- Романтики Вовчих ям
- Змінити світ – у наших руках