uk

Україна й Австрія ухвалили п’ятирічну Програму співробітництва у сфері освіти, науки та культури

У продовження багаторічної співпраці затверджено Програму співробітництва в галузях освіти, науки та культури між Кабінетом Міністрів України та урядом Республіки Австрія на 2025–2030 роки.

Підписали Програму Василь Химинець, посол України в Республіці Австрія, та Крістоф Тун-Хоєнштайн, генеральний директор Федерального міністерства з питань Європи та міжнародних справ.

Підписання документа стало частиною дводенного робочого відрядження української делегації, яку очолив Євген Кудрявець, перший заступник міністра освіти і науки України. До складу делегації, зокрема, увійшли Галина Григоренко, перша заступниця міністра культури і стратегічних комунікацій України, представники Посольства України в Республіці Австрія, Державної архівної служби України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти та інші.

«Освіта і наука не можуть існувати у вакуумі — їхній розвиток можливий лише у взаємодії. Затвердження Програми сприятиме цьому через обмін експертизою на всіх рівнях освіти, а також у сферах, як-от: інформаційні технології, STEM, інклюзія, медіаграмотність, подолання дефіциту вчителів і освіта дорослих. Важливо, що Програма також сприятиме розширенню науково-технічного співробітництва, адже вже зараз понад 30 закладів вищої освіти України співпрацюють з австрійськими партнерами», — зазначив Євген Кудрявець.

Ключова мета Програми — зміцнення двосторонньої співпраці та підтримка процесів європейської інтеграції. У сфері освіти й науки Програма сприятиме:

  • прямому співробітництву між закладами вищої освіти, створенню спільних (подвійних) магістерських і докторських програм;
  • посиленню співпраці в межах програм ЄС (Еразмус+, «Горизонт Європа») та Європейського простору вищої освіти;
  • спільній просвітницькій роботі, спрямованій на збереження памʼяті про Голокост і запобігання антисемітизму;
  • продовженню науково-технічного співробітництва, зокрема між Австрійською академією наук, Національною академією наук України та іншими установами;
  • обміну досвідом і знаннями на всіх рівнях, залучення експертів і співпраця закладами освіти.

Важливо, що програма також сприятиме впровадженню програм з українознавства в закладах вищої освіти Австрії, зокрема в межах Глобальної коаліції українських студій, ініційованої Першою Леді Оленою Зеленською. Українська сторона надаватиме експертну академічну підтримку розвитку та поширенню українознавства в Австрії. 

Читайте також: