На початку повномасштабного вторгнення оцінка була приблизно 42 мільйони в кордонах 1991 року. Про це розповів в ефірі телемарафону заступник директора Інституту демографії та досліджень Національної академії наук України Олександр Гладун, передає 24 Канал.
За даними Інституту демографії, на підконтрольній території України проживає наразі приблизно 29 мільйонів людей.
“Плюс-мінус – мільйон. Це прийнятна точність для сучасних умов. Нам бракує нормальної демографічної інформації, щоб зробити більш точні розрахунки”, – каже Олександр Гладун.
Щодо тих осіб, що виїхали за кордон через війну, є різні оцінки. За даними управління верховного комісара ООН у справах біженців, це приблизно 6,8 – 6,9 мільйона громадян, а за підрахунками Інституту демографії – приблизно до 5 мільйонів.
“Ми орієнтуємося на дані державної прикордонної служби. Ми вважаємо, що може бути подвійний облік за кордоном, коли наші громадяни зареєстровані у 2 – 3 країнах, тому що специфіка цієї війни полягає у тому, що нашим громадянам дозволили вільно переміщуватися практично по усьому світу. І тому можливий такий подвійний облік, коли громадяни змінили країну – залишилися за обліком в одній і стали в іншій”, – пояснює Олександр Гладун.
Він зауважив, що “істина, мабуть, десь посередині”.
Наразі по всьому світу є тенденція – всі нації старішають.
“Наша також. На початку повномасштабного вторгнення у віці 60 років і старше у нас було приблизно 25% населення, а у віці до 15 років – 15%. У зв’язку із масовим виїздом структура ще більш постарішала, тому що осіб пенсійного віку (64 роки, за даними Євростату) всього 6%, а осіб працездатного віку, із тих хто перебуває у країнах ЄС, 62%. Молоді до 18 років – 32%”, – розповів представник Інституту демографії.
Виїхала за кордон переважно молодь та особи працездатного віку, а пенсіонери залишилися в країні. Це спричинило старіння нації ще більше. Як зауважив Гладун, ці процеси будуть тривати незалежно від війни, а вона їх лише прискорила.
Читайте також:
- Українська Рада Миру та Газета “Світ” вітають Михайла Захаровича Згуровського з ювілеєм!
- «КОВЧЕГ I»: рятувальна місія
- А от білоруську мову варто підтримати
- Чи відбудеться прорив у термоядерному синтезі?
- Леонід ФІНБЕРГ: Антологія буде відкриттям для багатьох українських та єврейських інтелігентів
- «Сучасник трьох століть»
- Наукові парки : чи вдасться створити сприятливі умови
- Екологічні виклики війн та збройних конфліктів
- З такими «друзями» й ворогів не потрібно
- Пожежі в Лос-Анджелесі — уроки для України