Міндовкілля та Міжнародна благодійна організація Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ) об’єднають зусилля для удосконалення механізмів фіксування та документування шкоди природно-заповідним територіям внаслідок російської повномасштабної збройної агресії. Про це домовилися під час онлайн наради за участю Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук, заступника Міністра з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук, виконавчого директора МБО «Екологія-Право-Людина» Олени Кравченко, фахівців з Міндовкілля та МБО «Екологія-Право-Людина».
Учасники зустрічі розглянули наявні механізми фіксації шкоди, визначили основні недоліки та проблеми в цьому процесі, а також проаналізували міжнародний досвід. Це допоможе запровадити найкращі стандарти оцінки шкоди в Україні, а також уникнути помилок, яких припускалися інші країни. У ході наради говорили також про конкретні інструменти, які допоможуть краще фіксувати збитки від бойових дій та формувати якісну доказову базу.
“Нам необхідно удосконалити механізм фіксації шкоди, завданої довкіллю, використовуючи як міжнародний досвід, так і власні напрацювання. Україна вже тривалий час зазнає колосальних екологічних втрат, тож наші методики мають бути максимально точними та дієвими. Фіксація та обрахування шкоди є також важливим елементом притягнення агресора до відповідальності. Кожен випадок екологічного злочину має бути належним чином задокументований, оцінений та розслідуваний. Це – одне з ключових завдань, визначених пунктом 8 Формули миру Президента України”, — зазначила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Під час зустрічі експерти МБО «Екологія-Право-Людина» поділилися своїми напрацюваннями у сфері фіксації та оцінки шкоди, завданої довкіллю через бойові дії. Зокрема, представники ЕПЛ представили міжнародні стандарти доведення шкоди, бачення щодо запуску Компенсаційної комісії ООН, а також представили правовий огляд нормативно-правового регулювання порядку фіксації шкоди, завданої об’єктам ПЗФ, та аналіз застосування методики обрахунку шкоди та збитків територіям ПЗФ.
За результатами зустрічі домовилися:
проводити такі обговорення системно та розширити коло учасників;
на прикладі одного з деокупованих національних природних парків проаналізувати: проблематику документування та обрахунку шкоди природно-заповідному фонду України; функціонування комісій при військових адміністраціях щодо фіксації та обрахунку шкоди природно-заповідному фонду; за результатами сформувати рекомендації по усуненню прогалин в правовому регулюванні та практичному застосуванні методики.
розпочати переформатування робочих груп за напрямком обрахунку шкоди довкіллю від війни з фокусом на виконання рекомендацій Екологічного договору для України та реалізацію пункту 8 Української Формули миру.
Читайте також:
- Час звернутися до Фройда
- Дмитро Павличко. «Пророцтво»
- Штучний інтелект змінює світ: шанси і виклики для України
- Українська Рада Миру та Газета “Світ” вітають Михайла Захаровича Згуровського з ювілеєм!
- Многая літа!
- «КОВЧЕГ I»: рятувальна місія
- А от білоруську мову варто підтримати
- Чи відбудеться прорив у термоядерному синтезі?
- Леонід ФІНБЕРГ: Антологія буде відкриттям для багатьох українських та єврейських інтелігентів
- «Сучасник трьох століть»