uk

Інститут геологічних наук НАН України розповів, що таке рідкоземельні елементи, які зацікавили США

Рідкоземельні елементи (РЗЕ) – тема яка сколихнула український інфопростір після заяв президента США Дональда Трампа.

Вірогідно американський президент говорячи про рідкоземельні метали, мав на увазі не лише їх, але й ширше коло критичних для економіки США металів, в українському контексті серед яких зазвичай згадується титан, літій, гафіт, берилій та інші.

Проте це час розібратися наскільки надра України багаті на РЗЕ, говорять в Інституті геологічних наук НАН України.

Директор Інституту геологічних наук НАН України академік НАН України Стелла Шехунова так прокоментувала це питання для BBC News Ukrainian:

“За образним виразом, рідкісноземельні метали – це “вітаміни” стратегічної промисловості та глобального переходу на чисті види енергії.

В Україні рідкісноземельні руди не видобуваються, хоча запаси є. Встановлено кілька сотень перспективних геологічних об’єктів. Вони можуть стати родовищами, якщо їхню розробку визнають економічно доцільною. Багато таких об’єктів розташовані на півдні Українського кристалічного щита, насамперед у Приазов’ї. Більшість цих територій зараз окупована Росією. Однак ще є перспективні об’єкти на Середньому Побужжі, а також у Київській, Вінницькій та Житомирській області”.

Науковці нагадують, що до РЗЕ належать: Sc – скандій, Y – ітрій, La – лантан, Ce – церій, Pr – празеодим, Nd – неодим, Pm – прометій, Sm – самарій, Eu – європій, Gd – гадоліній, Tb – тербій, Dy – диспрозій, Ho – гольмій, Er – ербій, Tm – тулій, Yb – ітербій, Lu – лютецій.

Читайте також: