У лютому 2025 року вперше в українській вищій освіті стартував академічний пілотний навчальний курс «Планування та організація велосипедної мобільності». Курс розробили в Національному транспортному університеті разом із ГО U-Cycle («Асоціація велосипедистів Києва») і командою Bike City, повідомляє Освіторія.
Курс про планування велоруху для студентів-магістрів Національного транспортного університету складається з лекційної та практичної частин.
Студенти зможуть навчитися:
- розробляти стратегічні документи планування веломережі,
- проводити велоаудит вулично-дорожньої мережі;
вивчатимуть:
- облаштування велосипедного руху,
- різновиди велоінфраструктури.
Практична частина курсу передбачає проєкт із плануванням велосипедної мережі в конкретній громаді.
Автори курсу кажуть, що наразі в Україні критично бракує фахівців, які можуть якісно організовувати безпечний велорух у громадах і на регіональному рівні. Курс запустили для того, щоб створити умови для навчання транспортних інженерів і планувальників веломобільності в містах і громадах.
Велосипед уже активно використовують у більшості громад: за даними Держстату велосипед є в кожній другій оселі України. Він є ефективним транспортом на дистанції до 5–10 кілометрів, що покриває більшість переміщень у межах населених пунктів і частину переміщень у межах громади. Розвиток велосипедної інфраструктури розкриє потенціал велотранспорту, підвищить безпеку руху і дасть змогу громаді вирішити величезну кількість завдань, пов’язаних із пересуванням мешканців.
Читайте також:
- Заява Української Ради Миру та Ради з Екологічної Безпеки України
- Василь Романчишин: «До Академії вступають талановиті діти з усієї України»
- Українська писемність: розвінчання російських міфів
- Успіх – це завжди виклик і велика праця
- Смарагдові скарби України – що є, що буде, чим «серце заспокоїться»
- Інституційна (не)спроможність влади в Україні або яку державу ми побудували?
- Час звернутися до Фройда
- Дмитро Павличко. «Пророцтво»