Перший Молодіжний Давос у Баварських Альпах став справжньою платформою для розвитку лідерського потенціалу молоді України та Німеччини. Чільною темою проєкту стало «Екологічне лідерство амбасадорів. Партнерський вектор Україна-Німеччина», яке лягло в основу змістовних дискусій, воркшопів, тренінгів, інтерактивних занять і практичних завдань. Учасники мали змогу не лише поглибити розуміння глобальних викликів, але й провести активну роботу з пошуку конкретних шляхів для їх подолання. Про це ідеться і повідомленні навчального закладу.
Перша зимова школа «Молодіжний Давос-2025» об’єднала 25 молодих лідерів — студентів Київської та Мюнхенської груп освітньої програми kma·pro «Політичне лідерство та економічна дипломатія», учнів української школи SchlaUA, а також учасників Української шкільної резиденції молодіжних амбасадорів у Мюнхені. Основною метою проєкту був розвиток лідерських якостей учасників, поглибленні їхніх знань у сферах лідерства, розбудови індивідуальної траєкторії успіху, сталого розвитку та розв’язання глобальних викликів, що постали перед людством, а також у формуванні навичок написання промов та публічних виступів.
Команда тренерів програми: декан Києво-Могилянської школи професійної та неперервної освіти професорка Тетяна Нагорняк, доцентки кафедри міждисциплінарної освіти Наталія Кравчук та Ірина Зайченко, аспірант ОНП «Політологія» Ігор Озадовський ознайомили учасників з теоретичними та прикладними аспектами лідерства, принципами створення простору безпеки й довіри, ресурсами та інструментами політичного лідерства, стратегічного планування сталого розвитку, управління глобальними ризиками та формування успішних команд для реалізації Глобальних цілей сталого розвитку ООН.
«Під час Першої зимової школи «Молодіжний Давос-2025» я по-справжньому відчула себе частиною глобального руху. Як амбасадори екологічного лідерства ми обговорювали важливі питання, що стосуються майбутнього нашої планети. Це була унікальна можливість навчитися мистецтву промов, дипломатії та лідерства. Спільно з іншими учасниками ми обговорювали актуальні проблеми та можливі рішення, створюючи міцні зв’язки для співпраці між Україною та Німеччиною. І, звісно, підкорення Баварських Альп стало незабутнім досвідом — не лише фізичним викликом, а й метафорою нашого шляху до успіху та змін у світі!», — зазначила учасниця Молодіжного Давосу-2025 Аріна Савчук.
Учасники програми підписали спільне Комюніке, яке стало символом їхніх зусиль та рішучості працювати над досягненням глобальних цілей. Завершення школи в затишному містечку Кохель відзначили урочистим врученням сертифікатів і подарунків.
Перша зимова школа «Молодіжний Давос-2025. Екологічне лідерство амбасадорів. Партнерський вектор Україна-Німеччина» — спільний проєкт Києво-Могилянської школи професійної та неперервної освіти та SchlaUA — української школи в Мюнхені, що реалізується в межах Меморандуму про співпрацю НаУКМА і Schlau Schule та за сприяння Києво-Могилянського представництва в Мюнхені, Німеччина.
Керівниці проєкту: Тетяна Нагорняк, д.політ.н., професорка, декан kma·pro; Наталія Кравчук, д.е.н., доцентка, Катерина Міляновська — менеджерка проєкту SchlaUA.