27 березня в Німеччині розпочався Лейпцизький книжковий ярмарок — один із найважливіших європейських заходів у сфері книговидання. Цьогоріч національний стенд України доповнює програму ярмарку низкою подій, зокрема зустрічами з провідними українськими письменниками, дискусіями та презентаціями, повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України.
Офіційне відкриття Українського стенду відбулося за участі директорки ярмарку Астрід Бьоміш, Уповноваженої федерального уряду ФРН з питань культури та засобів масової інформації, Державної міністерки Клаудії Рот, керівника Саксонської державної канцелярії Андреаса Хандшу та журналіста Максима Буткевича. Захід модерувала керівниця представництва Українського інституту в Берліні Катерина Рітц-Ракул.
Національний стенд України представляє дев’ять видавництв, серед яких «Моя книжкова полиця», «Час майстрів», «Ранок», «Час Змін Інформ», «Білка», «Probooks», видавничий дім «АДЕФ-Україна», німецько-український журнал «Gel[:b]lau» та українська культурно-освітня організація «Oseredok Leipzig e.V». Вони, зокрема, презентують українські книжки у перекладі німецькою мовою: книгу про Мустафу Джемілєва, перевидання Оксани Забужко, твори Тамари Дуди, Станіслава Асєєва.
У межах програми «Мистецький арсенал» спільно з «Pictoric Illustrator Club» також представив міжнародну виставку ілюстрації «Життя на межі», кураторами якої виступили Олег Грищенко, Анна Сарвіра та Олена Старанчук.
Крім того, на Українській сцені відбулися публічні читання, дискусії та презентації. Серед спікерів — письменниця та режисерка Ірина Цілик, письменник Станіслав Асєєв, правозахисник Максим Буткевич, письменниця Оксана Забужко та журналіст Павло Казарін.
Читайте також:
- Фахова передвища освіта — шанс для країни, а не тягар
- Від Благовіщення до Благовіщення: Академія Бойчука рік по тому
- Україна потребує підтримки дослідників і збільшення їхньої кількості
- Максим Рильський — наукова й культурна спадщина, любов до рідної землі
- Попри виклики сьогодення наша молодь прагне до знань і розвитку
- Шевченко — сучасний та актуальний
- Симуляційні технології та цифровий шторм
- Академічні стартапи: щоб знання стали силою
- «У мене дежавю»…