Міндовкілля, разом з партнерами, науковцями та громадськістю розпочало обговорення проєкту Стратегії збереження біорізноманіття в Україні, повідомили у відомстві.
Експертні обговорення стартували онлайн 26 березня і триватимуть до початку травня. Після цього документ передадуть на затвердження Уряду. До дискусій залучатимуть усі зацікавлені сторони, зокрема представників громадянського суспільства та експертного середовища.
“Проєкт стратегії формувався на основі європейських підходів і є одним з ключових не лише в процесі європейської інтеграції України та наших міжнародних зобов’язань, а й надважливим документом у сфері захисту та збереження біорізноманіття країни”, — наголосила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
Стратегія збереження біорізноманіття визначає 23 стратегічні цілі, які перегукуються зі схваленою у 2022-му році Куньмінсько-Монреальською Глобальною рамковою програмою з біорізноманіття.
Серед цих цілей просторове планування задля збереження біорізноманіття, відновлення деградованих територій, збереження та відновлення дикої флори, зниження впливу забруднень та зміни клімату на біорізноманіття, розвиток зелених зон у містах, а тако залучення додаткових інвестицій.
Окрема увага в документі відводиться розвитку та вдосконаленню природоохоронних територій. В Україні таких нині близько 8% тоді як ЄС ставить за мету мати 30%.
Стратегія також передбачає залучення місцевих громад та бізнесу. Важливим буде і забезпечення збалансованого використання та збереження біорізноманіття в сільському господарстві, адже понад 70% українських земель зайняті під агропромислові потреби, зауважили на зустрічі.
Загалом перший проєкт Стратегії містить загальний огляд стану біорізноманіття, опис проблем та обґрунтування запропонованих рішень, визначає стратегічні цілі та задачі й конкретні кроки для її впровадження.
Проєкт Стратегії розроблявся за сприяння UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, Global Environment Facility (GEF) та участі Команди підтримки реформ і відновлення при Міндовкіллі.
Читайте також:
- Фахова передвища освіта — шанс для країни, а не тягар
- Від Благовіщення до Благовіщення: Академія Бойчука рік по тому
- Україна потребує підтримки дослідників і збільшення їхньої кількості
- Максим Рильський — наукова й культурна спадщина, любов до рідної землі
- Попри виклики сьогодення наша молодь прагне до знань і розвитку
- Шевченко — сучасний та актуальний
- Симуляційні технології та цифровий шторм
- Академічні стартапи: щоб знання стали силою
- «У мене дежавю»…