Серед авторів – співробітниці Інституту соціології – Олена Симончук та Олена Стрельник, повідомили в Інституті Соціології НАНУ.
У квітні 2025 року у престижному німецькому видавництві NOMOS побачила світ книга «Freiheitsschauplatz. Ein Gesellschaftsportrait der Ukraine» («Сцена свободи. Соціальний портрет України») за редакцією Сюзан Воршех (Susann Worschech).
Це перше видання в межах започаткованої видавництвом NOMOS серії «Interdisziplinäre Ukraine-Studien» («Міждисциплінарні українські студії»), яка покликана глибше ознайомити європейських читачів з сучасною Україною.
В анотації редакторка таким чином розкриває зміст і значення цієї книги:
«Три революції за три десятиліття, активне громадянське суспільство та надзвичайна стійкість – українське суспільство вражає своєю динамікою й водночас залишається маловідомим у Німеччині. Хто такі українці? Як вони сприймають себе та свою країну в європейському контексті? Як трансформації 1990-х і події після Майдану вплинули на українське суспільство? Яке значення для українців мають інтеграція до Європи та багаторічний конфлікт з Росією? У цій книзі, яка є першим німецькомовним виданням з соціології України, німецькі та українські експерти намагаються комплексно пояснити українське суспільство».
Друковану версію книги можна замовити на сайті видавництва:
Електронна версія книги є у відкритому доступі:
Науковці сподіваються, що це видання зацікавить німецькомовну аудиторію та сприятиме глибшому розумінню українського суспільства в Європі.
Читайте також: