uk

Матимемо ще один Міжнародний день науки

Він ухвалений з ініціативи України

Виконавча рада ЮНЕСКО підтримала ініціативу України про проголошення Міжнародного дня залучення до науки заради сталого розвитку

Учора, 14 квітня Виконавча рада  ЮНЕСКО на своїй  221-й сесії підтримала ініціативу України про проголошення 27 листопада Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку.

За результатами голосування Виконавча рада ЮНЕСКО, до складу якої входять 58 держав-членів Організації, більшістю  голосів (50 – «за», 1 – «проти», 6 – «утримались», 1 – “не голосували”) ухвалила відповідне рішення. Воно передбачає, що під час роботи 43-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО відбудеться  проголошення 27 листопада Міжнародним днем  залучення до науки заради сталого розвитку. Цей день  відзначатиметься щороку у світі під егідою ЮНЕСКО.   

У своєму виступі на засіданні Виконавчої ради ЮНЕСКО президент Малої академії наук України, академік НАН України Станіслав Довгий наголосив, що метою цього дня є привернення уваги до науки та залучення молоді до наукової діяльності, а також популяризація наукової освіти.

Було підкреслено, що 27 листопада є символічною датою для нашої держави, адже Міжнародний день  відзначатиметься в той день, коли відбулося перше спільне зібрання Української академії наук 1918 року, що вважається днем народження Академії, а також в день народження видатного українського науковця і багаторічного керівника Академії Бориса Патона.  

Рішення Виконавчої ради рішення підтверджує зусилля ЮНЕСКО у просуванні освіти й науки для сталого розвитку та наукової грамотності, у залученні молоді, яка є пріоритетною групою ЮНЕСКО, до створення безпечного й цивілізованого існування в інтересах майбутніх поколінь. Відзначення Міжнародного дня залучення до науки сталого розвитку заохочує молодь до наукових досліджень, зростання освіченості та довіри до науки в усьому світі.

Ця історична подія стала можливою, завдяки зусиллям Постійного представництва України при ЮНЕСКО у співпраці з Національною академією наук України та Національним центром «Мала академія наук України» – Центром категорії 2 під егідою ЮНЕСКО.

«Новий міжнародний день відбуватиметься в синергії з Міжнародним десятиліттям науки для сталого розвитку (2024–2033), ухваленим на Генеральній асамблеї ООН 25 серпня минулого року, – зазначив президент МАН Станіслав Довгий. – Вкрай важливо, що започаткування цього дня підтримав ідеолог десятиріччя, видатний французький фізик Мішель Спіро».

За інформацією МАН

На фото: Рішення ухвалює ЮНЕСКО; Мішель СПІРО та Святослав ДОВГИЙ.