Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), започаткований Інститутом хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України, запрошує приєднатися до чергового засідання, що відбудеться онлайн на платформі Zoom 17 квітня о 16:00 (Київ).
Лектор: Агнешка Новак-Крол (Prof. Agnieszka Nowak–Król), професорка Інституту неорганічної хімії та Інституту сталої хімії Вюрцбурзького університету (Німеччина). Закінчила з відзнакою Ряшівський політехнічний університет (Rzeszów University of Technology) у Польщі, у 2013 році отримала ступінь доктора філософії у Польській академії наук у Варшаві. Серед її нагород – премія Арнольда Зоммерфельда від Баварської академії природничих і гуманітарних наук, премія Гектора за досягнення в науці від Академії Гектора та премія Войцеха Свєнтославського від Польського хімічного товариства та багато інших.
Тема доповіді: «Розкриття потенціалу борвмісних хіральних матеріалів» («Unlocking the Potential of Boron-Containing Chiral Materials»).
Клас поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ), які називають гелікенами, мають спіральність як основну структурну характеристику. Ця геометрична властивість призводить до кругового дихроїзму та циркулярно поляризованої (CP) люмінесценції, яка є важливою для використання ПАВ в ролі випромінювачів у органічних світлодіодах з циркулярною поляризацією (CP-OLEDs). Хоча відхід від концепції «пласкої землі» (flatland) відкриває захоплюючі можливості, він також створює низку додаткових викликів. Однією із найважливіших проблем є синтетична доступність хіральних ПАВ. Хоча включення бору в π-спряжені каркаси покращує їхні електронні та оптичні властивості, борні гелікени довгий час залишалися недостатньо вивченими через відсутність надійних синтетичних протоколів для доступу до цих сполук. Крім того, для отримання відмінного хірального випромінювача необхідно виконати ряд вимог, включаючи хімічну та конфігураційну стабільність, квантовий вихід випромінювання, коефіцієнти дисиметрії люмінесценції та чистоту кольору.
Протягом останніх кількох років група вчених під керівництвом Агнешки Новак-Крол систематично розширювала сімейство легованих бором хіральних матеріалів. Використовуючи свій модульний підхід та нові синтетичні методи, науковці змогли отримати різноманітні борні гелікени, включаючи одинарні гелікени, мультигелікени, борвмісні фотоперемикачі та борцентровані спіросполуки. У доповіді буде представлено синтез ряду борвмісних хіральних сполук (геліценів), що містять кілька хіральних осей або кілька гетероатомів, і обговорюватимуться їх ключові параметри.
Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022
Координатор заходу: член-кореспондент НАН України Валентин Чебанов (chebanov@gmail.com; info@isc.kh.ua).
Мова семінару — англійська. Участь вільна, є можливість спілкування зі спікерами.
Відео усіх лекцій Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), а також детальну інформацію про засідання можна знайти за посиланням.
Читайте також: