uk

СумДУ став єдиним університетом з України на саміті вищої освіти EURIE 2025

7–10 квітня у Стамбулі (Туреччина) відбувся Євразійський саміт вищої освіти EURIE 2025 – один із провідних міжнародних форумів у сфері інтернаціоналізації освіти, який об’єднує представників університетів, державних агенцій, освітніх компаній та дослідницьких інституцій з понад 70 країн Європи, Азії, США та Близького Сходу.

Єдиною представницею від України стала Алла Красуля, начальниця Управління міжнародного співробітництва Сумського державного університету, повідомили у вузі. Вона виступила як доповідачка у панельній дискусії на тему «Стійкість вищої освіти у часи міжнародних конфліктів і криз», де презентувала доповідь «Цифрові мости та стійка інтернаціоналізація України: адаптація заради сталого майбутнього».

У своєму виступі Алла Красуля розповіла про унікальний досвід СумДУ, який, незважаючи на близькість до зони бойових дій (всього 30 км від фронту), не припинив освітньої, наукової та міжнародної діяльності навіть у період повномасштабної війни. Університет активно впроваджує цифрові інструменти – AI, VR/AR, COIL (Collaborative Online International Learning) – для забезпечення безперервного навчання та міжнародної взаємодії. СумДУ має понад 335 партнерських інституцій у 55 країнах світу, зокрема у Великій Британії, США, країнах ЄС та Азії.

Також Алла Красуля поділилася стратегіями адаптації університету до умов війни: від впровадження гібридного навчання – до тісної інтеграції з місцевою громадою, що охоплює соціальні ініціативи, підтримку ветеранів та співпрацю в межах моделі «квадруплексної спіралі» (академія – бізнес – уряд – громадськість).

Виступ пані Красулі доповнили колеги з Туреччини – Фатма Нур Айдин, президентка Дослідницького університету Кіпру, радниця президента Стамбульського університету Айдин, та д-р Джахіт Езель, координатор Офісу інституційного розвитку та міжнародної академічної співпраці Східно-Середземноморського університету, Кіпр. Їхні презентації сприяли глибшому розкриттю теми стійкості вищої освіти.

У межах саміту Алла Красуля також взяла участь у воркшопі «Голістичне лідерство для кращої роботи і життя» під керівництвом проф. Фунди Сіврікаї Шеріфоглу, експертки Союзу Євразійських університетів (EURAS), та Япрак Далат Вард, доцентки Університету штату Форт-Гейс, США, а також у панелі з жіночого лідерства у вищій освіті, яку модерувала д-р Фанта Оу, генеральна та виконавча директорка NAFSA: Асоціації міжнародних освітян, Вашингтон, США.

Справжнє враження справила презентація Патріції Собоня про COIL-модель, яку СумДУ впроваджує ще з 2019 року, а на сьогодні вона стала рятівним містком міжнародної співпраці в умовах війни.

Читайте також: