Україна має всі передумови, щоб стати одним із лідерів у розвитку та впровадженні штучного інтелекту у світі. Висококваліфіковані спеціалісти, збільшення кількості навчальних програм із ШІ, високий рівень відкритих даних, розвинена екосистема ШІ-досліджень — це лише частина кроків, які вже формують нову ШІ-екосистему України.
Щоб цей потенціал став реальністю, Мінцифри запустило WINWIN AI Center of Excellence — перший флагманський проект у цій сфері — і публікує «Аналіз секторального напряму та первинне бачення розвитку сфери ШІ» у межах Стратегії цифрового розвитку інновацій України WINWIN.
Документ визначає ключові напрями розвитку ШІ, а WINWIN AI Center of Excellence стане майданчиком для тестування й масштабування технологій. Крім того, команда Мінцифри активно працює над створенням програмного документа щодо розвитку ШІ до 2030 року.
Упровадження ШІ-рішень створить нові можливості для розвитку стратегічних секторів економіки України. Наприклад, в оборонній сфері ШІ допоможе автоматизувати системи озброєння, дрони та розвідку, що підвищить безпеку військових операцій і зміцнить обороноздатність. У сфері кібербезпеки алгоритми прогнозуватимуть загрози та запобігатимуть атакам, забезпечуючи надійний захист критичних даних і цифрової інфраструктури. У медицині ШІ дасть змогу покращити діагностику, аналіз медичних даних та створення інтелектуальних протезів з інтеграцією до нервової системи.
На шляху реалізації цієї стратегії постають виклики, серед яких: низький рівень фінансування AI-інновацій, брак ШІ-інфраструктури, відтік кадрів і науковців, застаріла освітня програма, а також висока конкуренція AI-компаній на світовому ринку.
Тому для подолання перешкод та реалізації ШІ-потенціалу необхідно розпочати низку інноваційних проектів, які дадуть змогу тестувати новітні технології в реальних умовах і сприятимуть їх інтеграції в ключові галузі економіки.
Серед ключових ініціатив для досягнення поставлених цілей:
- WINWIN AI Center of Excellence — центр передового досвіду з розробки та інтеграції ШІ при Мінцифри, який створює AI-продукти для державного сектору й оборони та стимулює впровадження ШІ в ключові галузі;
- Government BI — система на основі Big Data та ШІ для ухвалення зважених управлінських рішень у державному секторі;
- Sandbox для ШІ- та блокчейн-стартапів — проект, у межах якого компанії-розробники ШІ можуть тестувати інноваційні продукти за підтримкою держави та незалежних експертів.
Аналіз секторального напряму та первинне бачення розвитку сфери ШІ є важливим компонентом WINWIN, спрямованим на розвиток ШІ-технологій і зміцнення позицій України у світовій ШІ-індустрії.
Детальніше ознайомлюйтеся з Аналізом секторального напряму та первинним баченням розвитку сфери ШІ на офіційному лендингу WINWIN.
Читайте також:
- Екологічні наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС:зміна гідрології, небезпечні осади на дні, шалені збитки
- Глобальні тренди розвитку людства
- Як укорінити стійкість економічного розвитку України?
- Про сенсори, кластери й про штучну конкуренцію, якої не має бути
- Наукові фахові журнали: від «А» до «Б»