Міністерство освіти і науки України разом із Big City Lab і Edup, Публічно-приватне партнерство для поліпшення профосвіти в Україні презентували друкований посібник «Новий профтех» — практичний путівник для закладів професійної освіти.
Як повідомили у МОН, гайдлайн розроблений, щоб допомогти профтехам оновити свої приміщення, зробити їх естетичними, функціональними й комфортними. Це важливий крок для того, щоб зробити професійну освіту престижною і привабливою для молоді. Адже, на жаль, оновлення приміщень у закладах профосвіти часто здійснюється без загальної концепції, що призводить до стилістичної та технічної неоднорідності освітніх просторів.
Посібник розроблено з урахуванням досвіду Німеччини, Австрії та Швейцарії та адаптовано до реалій української системи професійної освіти. Під час роботи над гайдлайном Big City Lab активно співпрацювали з керівниками профтехів, викладачами та студентами, щоб врахувати реальні потреби освітніх просторів — від майстерень до аудиторій.
«Новий профтех» допоможе закладам створювати якісні та сучасні середовища для навчання, які відповідатимуть вимогам ринку праці та підвищуватимуть престиж професійної освіти в Україні. Посібник можна безплатно завантажити на сайті Міністерства освіти і науки України.
Посилання — https://bit.ly/4jteBAp
Дякуємо партнерам за підтримку змін у профосвіті!
Посібник створено в межах Проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні», який впроваджується за фінансової підтримки Swiss Agency for Development and Cooperation, ТОВ «Геберіт Трейдінг», ТОВ «Сіка Україна» та виконується Swisscontact за підтримки Міністерства освіти і науки України. Посібник розробила команда урбан-бюро Big City Lab спільно з агенцією ARC Wayfinding Systems.
Читайте також:
- Як звучить наука: усні історії, що відкривають новий вимір фізики
- Наукові фахові журнали: від «А» до «Б»
- Про сенсори, кластери й про штучну конкуренцію, якої не має бути
- Не тільки вимагати, а й підтримати кращих
- Освітня, наукова та експертна робота в умовах війни
- Як наукова дипломатія може посилити голос України у світі
- Матимемо ще один Міжнародний день науки
- Чому гендерні питання не тільки важливі, а й вигідні?
- Прибрати “хижацькі” журнали з наукового обігу
- Фахова передвища освіта — шанс для країни, а не тягар