Про це йшлося на сесії Загальних зборів Національної академії наук.
«Сьогодні ми зібрались, аби підбити підсумки роботи Академії у 2024 році та розглянути перспективи нашої подальшої діяльності, – сказав на початку зборів президент Національної академії наук академік Анатолій Загородній. – Війна формує перед Україною непрості завдання – перемогти ворога й відбудувати зруйноване. Ці виклики потребують комплексних і обґрунтованих рішень. Академія наук повинна взяти активну участь у розробленні та впровадженні стратегій не лише подолання агресора, але й повоєнного відродження країни».
Анатолій Загородній насамперед подякував Силам оборони України, усім, хто захищає нашу свободу і незалежність.

«Завдяки їхньому героїзму ми можемо далі жити та працювати, зокрема й проводити ці збори». Учасників зборів тепло привітали Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. До делегатів з вітальним словом звернулися присутні на зборах міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко та інші високі гості.
Делегати заслухали звітну доповідь президента НАН України «Діяльність НАН України у 2024 році: досягнення, виклики та вектори подальшого розвитку» та обговорили її.

Академік Загородній зазначив, що попри складні реалії воєнного часу, академія зберегла свій науковий потенціал, нині концентрує свої зусилля над продовженням фундаментальних досліджень у передових галузях світової науки та над прикладними розробками, спрямованими на зміцнення безпеки та обороноздатності країни.
В умовах повномасштабної війни НАН України змінила пріоритети своєї наукової діяльності, зосередивши увагу та ресурси на розв’язання завдань, критично важливих насамперед для обороноздатності країни. Ключовим інструментом тут стала цільова науково-технічна програма оборонних досліджень, започаткована академією ще в 2015 році. Лише за минулий рік в межах цієї програми було виконано 53 проєкти. Ці розробки отримали високу оцінку, як з боку військовиків, так і з боку представників оборонної промисловості.
Водночас академія, адаптовуючи свою діяльність до нових умов, активно переорієнтовує свої дослідження на потреби країни, підтримує зв’язки з міжнародною спільнотою. Однак, зазначає президент НАНУ, викликів і проблем залишається чимало. І саме відкритий конструктивний діалог про них допоможе краще знаходити правильні й ефективні рішення.


Делегати взяли активну участь в обговоренні звітної доповіді.
Окрім того, на Загальних зборах НАН України відбулися також:
вручення Золотої медалі імені В.І. Вернадського НАН України;
вручення Золотої медалі ім. Б.Є. Патона НАН України;
вручення Премії НАН України «За популяризацію науки»;
вручення премій НАН України імені видатних вчених України.

Читайте також: