Наукова рада НФДУ — це ключовий колегіальний орган управління Фонду, що формує політику грантового фінансування науки в Україні. До її складу входять провідні українські вчені, які мають вагомі наукові здобутки, бездоганну наукову репутацію та довіру в науковому середовищі й виконують свої обов’язки членів наукової ради Фонду виключно на громадських засадах.
Наукова рада розробляє загальну стратегію роботи НФДУ, пропозиції до переліку напрямів грантової підтримки НФДУ та ухвалює рішення щодо оголошення та проведення конкурсів, затвердження їх результатів, відбору проєктів для фінансування та формування пріоритетів наукової підтримки.
29 квітня 2025 року Кабінетом Міністрів України видано розпорядження № 404-р, яким затверджено зміни до складу Наукової ради Національного фонду досліджень України, повідомили у НФДУ.
Оновлення складу наукової ради відбулося відповідно до результатів конкурсного добору, проведеного Ідентифікаційним комітетом у 2024 році, які були затверджені відповідно до рішення Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, ухваленого на засіданні 19 березня 2025 року.
Це розпорядження Уряду України забезпечило продовження роботи Фонду по виконанню його основних завдань, якими є грантова підтримка фундаментальних наукових досліджень, а також прикладних наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки та є важливою передумовою для ефективного управління державним фінансуванням науки в Україні.
Читайте також:
- НАН України: про досягнення,виклики та вектори розвитку
- Маленькі,смердючі,отруйні
- Як звучить наука: усні історії, що відкривають новий вимір фізики
- Наукові фахові журнали: від «А» до «Б»
- Про сенсори, кластери й про штучну конкуренцію, якої не має бути
- Не тільки вимагати, а й підтримати кращих
- Освітня, наукова та експертна робота в умовах війни
- Як наукова дипломатія може посилити голос України у світі
- Матимемо ще один Міжнародний день науки
- Чому гендерні питання не тільки важливі, а й вигідні?
- Прибрати “хижацькі” журнали з наукового обігу
- Фахова передвища освіта — шанс для країни, а не тягар