З 27 квітня до 3 травня у Відні тривала Генеральна асамблея Європейського союзу геологічних наук (EGU) 2025. Ця подія об’єднує науковців та освітян, які працюють у галузі наук про Землю. Тут вони можуть презентувати свої дослідження та обговорити їх з експертами, розповіли у МАН України.
Генеральна асамблея EGU — найбільша у Європі подія у сфері наук про Землю. Щороку до неї долучаються десятки тисяч учених з усього світу, торік ця цифра сягнула 20 000. Щорічно на заході організовують наукові сесії, де учасники можуть презентувати та обговорити напрацювання з дослідження наслідків змін клімату, супутникового спостереження за Землею, вулканології, дистанційного дослідження інших планет, внутрішньої структури та атмосфери Землі, метеорології, енергетики та природних ресурсів. Цьогоріч відбулося понад 1000 сесій, де науковці презентували майже 19 000 тез із результатами досліджень у сфері наук про Землю.
До заходу долучилися українські науковиці: докторка фізико-математичних наук Катерина Терлецька, докторка педагогічних наук Світлана Бабійчук і методистка лабораторії геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі МАН Марія Білецька.
«Щорічна конференція Європейського союзу геонаук — одна з наймасштабніших і найяскравіших подій у світі наук про Землю та космос! Цього року для мене вона має особливе значення: я маю честь бути членом комітету, який присуджує медаль Льюїса Фрая Річардсона — нагороду за видатні внески у сферу нелінійних наук про Землю», — зазначила Катерина Терлецька.
«Це найбільша у Європі конференція в галузі наук про Землю, де науковці з усіх куточків світу презентують результати своїх досліджень та проєктів і де формується спільнота, яка обʼєднує бізнес, науку та освіту», — прокоментувала Світлана Бабійчук.
Українська делегація також презентувала результати Міжнародної літньої школи з основ дистанційного зондування Землі, яку проводить лабораторія геоінформаційних систем та дистанційного зондування Землі МАН. Уперше таку літню школу провели у 2019 році, а з 2021-го вона щорічно відбувається онлайн. Це безкоштовна освітня подія, на якій школярі з України та інших країн знайомляться та працюють з платформами Європейського космічного агентства й NASA. Під час навчання учасники слухають наукові лекції, а також об’єднуються у групи для створення власного дослідницького проєкту. За час існування літньої школи до неї долучилися учні з 23 країн: Польщі, США, Кенії, Індії, Словаччини, Лівану, Філіппін, Індонезії, Гватемали, Румунії, Ємену, Пакистану, Німеччини, Венесуели, Нігерії, Індії, Монголії, Казахстану, Перу, Гани, Південної Африки, Литви, Ефіопії. Міжнародна літня школа з основ дистанційного зондування Землі розвиває кліматичну грамотність та критичне мислення учнів, а також навчає створювати дослідницькі проєкти та мотивує розвиватися далі в академічній сфері.
Читайте також:
- НАН України: про досягнення,виклики та вектори розвитку
- Маленькі,смердючі,отруйні
- Як звучить наука: усні історії, що відкривають новий вимір фізики
- Наукові фахові журнали: від «А» до «Б»
- Про сенсори, кластери й про штучну конкуренцію, якої не має бути
- Не тільки вимагати, а й підтримати кращих
- Освітня, наукова та експертна робота в умовах війни
- Як наукова дипломатія може посилити голос України у світі
- Матимемо ще один Міжнародний день науки
- Чому гендерні питання не тільки важливі, а й вигідні?
- Прибрати “хижацькі” журнали з наукового обігу
- Фахова передвища освіта — шанс для країни, а не тягар