uk

Оновлено підходи до фінансування наукових об’єктів, що становлять національне надбання

Міністерство освіти і науки України вдосконалило підходи до фінансування унікальних наукових об’єктів, які мають статус національного надбання та перебувають у сфері управління МОН.

У межах цієї роботи було проведено комплексний аналіз ефективності їхнього утримання, збереження та розвитку. Метою аналізу є підвищення результативності використання державних коштів і забезпечення стабільної роботи цих об’єктів.

За результатами аналізу:

  • проведено наукову і науково-технічну експертизу матеріалів установ із застосуванням оновлених критеріїв оцінювання;
  • запроваджено нову методику, за якою об’єкти розподілено на чотири основні категорії — залежно від їхнього середнього балу ефективності;
  • розроблено методику розподілу фінансування, яка враховує результати експертизи, функціональні особливості об’єкта, потребу в підтриманні належного мікроклімату, ремонті обладнання та інші важливі чинники.
  • за результатами визначено оновлені обсяги фінансування на 2025 рік.

Такий підхід дав змогу зосередити державну підтримку на об’єктах, які продемонстрували найвищі показники ефективності, а також врахувати технічний стан установ, їхнє розташування та потреби в персоналі.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 травня 2025 року № 673 затверджено оновлені обсяги фінансової підтримки наукових об’єктів, що становлять національне надбання. Загальний обсяг фінансування на 2025 рік збільшено на майже 30%.

МОН і надалі працюватиме над посиленням спроможності відповідальних установ, щоб забезпечити сталий розвиток унікальних наукових об’єктів та їхній внесок у досягнення стратегічних цілей держави.

Читайте також: