uk

У Могилянці з’явилося нове укриття та сучасна лабораторія робототехніки

У Новоакадемічному корпусі Києво-Могилянської академії з’явилося нове комфортне укриття та сучасна лабораторія робототехніки, повідомили в навчальному закладі.

Зокрема, завершено протиаварійні роботи в підвалі першого корпусу Могилянки. Повномасштабна війна змусила українські університети шукати нові способи захистити своїх студентів і викладачів. Для НаУКМА це також стало шансом переосмислити десятиліттями занедбані простори.

Підвал першого корпусу довгий час був не більш як технічним приміщенням зі старими комунікаціями. Завдяки підтримці компанії «Каргілл» нам вдалося не лише оновити інженерну інфраструктуру та облаштувати комфортне і безпечне укриття, а й створити повноцінну лабораторію робототехніки для студентів факультету інформатики.

«Ми усвідомлюємо важливість STEM-освіти як загалом, так і зокрема для аграрного сектора, який є одним із провідних секторів української економіки і серцем бізнесу «Каргілл» у світі. Завдяки благодійній ініціативі акціонерів «Каргілл», команді «Каргілл» в Україні та в Європі ми вирішили долучитися до створення Лабораторії робототехніки для ФІ НаУКМА, — зазначає Микола Хоменко, фінансовий директор ТОВ АТ «Каргілл», випускник і викладач Могилянки. — Ця ініціатива не лише надає необхідні ресурси для практичного навчання, а й готує та надихає наступне покоління інженерів, забезпечуючи їх інструментами, необхідними для успішної кар’єри. Підтримка Могилянки ілюструє переконання «Каргілл» у важливості знань і спільноти для розбудови успішного майбутнього України. Ми раді поєднати шляхи «Каргілл» і Києво-Могилянської академії, започаткувавши нову сторінку в історії цього легендарного університету».

Декан Факультету інформатики НаУКМА Андрій Глибовець підкреслює:

«Ми запустили напрям «Робототехніка», щоб дати студентам інструменти для практичної роботи в реальному секторі — від розумних будинків і промислових роботизованих систем до дронів для агросектора та розмінування територій України. Ми хочемо, щоб ця лабораторія стала живим простором — місцем, де студенти створюють, експериментують, проводять вільний час і запускають власні проєкти. Це має бути справжній стартап-гараж у стінах Могилянки».

Цей проєкт — більше, ніж будівельні роботи. Це інвестиція в освіту, науку і людей. Це історія про те, як турбота перетворюється на можливості для майбутнього покоління українських інженерів.

Читайте також: