uk

Представники НМУ взяли участь у Балтійському симпозіумі з регіонарної анестезії

Ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Юрій Кучин взяв участь у 10-му Балтійському симпозіумі з регіонарної анестезії (BSRA 2025), що відбувся 9-10 травня в Латвії. Про це повідомляє Центр комунікацій, організаційної і редакційної роботи за інформацією організаторів.

У межах заходу професор виступив із лекцією «Методи регіональної анестезії: Ми можемо це зробити! Чи варто нам це робити?» В заході взяли участь провідні європейські  експерти з регіонарної анестезії, а організаторами виступили Латвійський (Латвія), Ризький (Латвія), Вільнюський (Литва), Тартуський (Естонія) університети та Університетська лікарня Каунаського медичного університету (Латвія).

Основна тема цьогорічного ювілейного симпозіуму – «Розширення міжрегіональної анестезії та ультразвуку: від рутинної практики до надзвичайних викликів». Тож, учасники досліджували та обговорювали останні досягнення в методах ультразвукового контролю, регіональному знеболенні для складних операцій та еволюцію ролі цих методів у інтенсивній терапії та невідкладній медицині. Подія включала пленарні засідання за участю всесвітньо відомих доповідачів, інтерактивні семінари для вдосконалення ваших практичних навичок, дискусії щодо суперечливих тем у регіональній анестезії.

Університет і Україну загалом на симпозіумі представила також професорка кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти НМУ Катерина Бєлка. Вона виступила із двома лекціями – «Викладання регіональної анестезії в умовах війни» та «Блокади TAP, QL та ESP для післяопераційного знеболення після кесаревого розтину». Окрім того, професорка головувала на одній із секцій, присвяченій важливим темам акушерства та ортопедії.

Так, Балтійський симпозіум з регіонарної анестезії став знаковою подією, на якій підсумовували десятиліття розвитку регіональної анестезії та методів ультразвукового контролю. З огляду на глобальні виклики сьогодення, в межах заходу розглянули надважливу роль регіональної анестезії в кризових ситуаціях, включаючи військові дії та медицину катастроф. Програма включала виступи провідних експертів, зокрема тих, хто має безпосередній досвід роботи під час критичних ситуацій.

Читайте також: