Академік НАН України Стелла Шехунова на засіданні Президії НАН України виступила з доповіддю «Стратегічна мінеральна сировина для відновлення України». Про це ідеться у повідомленні Інститутц геологічних наук НАН України.
Як відомо, у ніч на 1 травня Україна та Сполучені Штати Америки підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови та партнерство у сфері критичних корисних копалин, про яку країни домовлялися протягом кількох останніх місяців.
Ця безумовно одна з найбільш резонансних тем для нашого суспільства стала предметом розгляду Національною академією наук України в контексті сучасних знань про потенціал наших надр та виклики, пов’язані з їх освоєнням.
Директор Інституту геологічних наук НАН України Стелла Шехунова висвітлила роль Інституту у вивченні українських надр у співпраці з ключовими державними інституціями: Державною службою геології та надр України, Державною комісією України по запасам корисних копалин, Геоінформом України та іншими партнерами.
В доповіді було розкрито:
- Наукові й практичні результати науковців Інституту, спрямовані на науково-методичну підтримку розвитку мінерально-сировинної бази України, зокрема визначення переліків корисних копалин державного значення, критичної та стратегічної мінеральної сировини.
- Співставлення переліків критичної та стратегічної сировини ЄС, США та України.
- Роль критичної сировини для оборонної сфери та зеленого переходу.
- Результати досліджень титанових, залізних і марганцевих руд, вуглеводневої та вугільної сировини, гідрогеологічні проблеми та водопостачання населення і промисловості.
- Внесок Інституту у створення єдиної геологічної служби Європи, в рамках проєкту GSEU – Geological Service for Europe.
- Питання підготовки висококваліфікованих фахівців-геологів чекрез аспірантуру та докторантуру з огляду на високий інтерес до галузі з боку іноземних інвесторів.
Читайте також:
- Документалістика і війна
- Як напоїти Донбас?
- Загальні збори НАН України: виступи, обговорення, доповіді. Спільна діяльність і завдання
- Наука – оборонці
- Загальні збори НАН України. Вдосконалити законодавство
- Водень у тренді
- Інфраструктура майбутнього: для чого Україні власний синхротрон
- Щоб не стати країною, «Яка не справилася»