uk

Львівська політехніка та компанія «Ензим» створюють першу індустріально орієнтовану лабораторію DeepTech прототипування

Національний університет «Львівська політехніка» та ПрАТ «Компанія Ензим» розпочали реалізацію науково-інноваційного проєкту DTP-Lab — створення лабораторії DeepTech прототипування у сфері харчових технологій і біотехнологій. Це перша індустріальна лабораторія такого типу в Університеті, яку створюють у рамках нового Deep Tech Центру.

Проєкт переміг у конкурсному відборі «Горизонт 2020» і фінансується на суму 3 млн грн від МОН України та 2 млн грн від компанії «Ензим». Лабораторія стане простором для розробки, тестування та масштабування технологій, що сприятиме комерціалізації інновацій.

DTP-Lab доповнить наявну інфраструктуру Університету та стане платформою співпраці з бізнесом. Студенти зможуть проходити практику на виробництві, а викладачі — стажування, що сприятиме оновленню навчального процесу.

Активна участь Асоціації випускників Львівської політехніки допомогла налагодити контакт між Університетом і бізнесом. У результаті було підписано угоду про співпрацю, яка передбачає спільні наукові розробки, освітні ініціативи та трансфер технологій.

«Лабораторія DTP-Lab — це не просто обладнання. Це інфраструктурна точка входу в глибокі науково-технологічні виклики. Ми створюємо екосистему, де індустрія, дослідники та студенти працюють разом над прикладними рішеннями», — зазначає Роман Небесний, керівник R&D-центру Львівської політехніки.

Співпраця між Львівською політехнікою та компанією «Ензим» демонструє ефективну інтеграцію науки й виробництва та створює нові можливості для розвитку регіональних інновацій.

Читайте також: