Минулого тижня на дослідних полях Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, що у селі Бохоники на Вінниччині, зібралися представники районних військових адміністрацій, обласних управлінь та служб, керівники аграрних підприємств та науковці. У центрі уваги розглядали питання не лише планування жнивної кампанії, а й реальні виклики, з якими входить у сезон аграрна галузь регіону, повідомили у Державній установі “Інститут охорони ґрунтів України”.
У нараді взяв участь директор Південно-західного міжрегіонального центру Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Василь Пасічняк. Разом із колегами з різних структур він оглянув посіви зернових і кормових культур, оцінив стан полів та долучився до обговорення питань підготовки та проведення жнив у 2025 році.
Також Центром ДУ «Держґрунтохорона» було представлено автомобіль з автоматичним пробовідбірником, який застосовується для високоточного відбору зразків ґрунту. Василь Пасічняк продемонстрував принцип його роботи, а також надав пояснення щодо переваг у системному моніторингу та агрохімічному обстеженні.
Захід мав практичну й пленарну частини. На першій учасники оглянули ділянки посівів зернових та кормових культур, а також презентації організацій, що забезпечують сільське господарство матеріально-технічними ресурсами. У другій частині обговорили питання щодо дотримання норм чинного законодавства, формування площ, підготовки ґрунту, а також змін на світових ринках сільськогосподарської продукції.
Нарада стала не просто платформою для обміну думками, а й можливістю почути аграріїв, побачити ситуацію безпосередньо в полях і запропонувати дієві рішення у аграрній сфері. Адже ефективне господарювання починається з розуміння ґрунтів: їх стану, потреб і потенціалу.
Читайте також: