Із 1 січня 2026 року всі громадяни України,
- які навчаються у вишах за спеціальностями медичного й фармацевтичного профілю,
- придатні до військової служби за станом здоров’я,
- пройшли професійно-психологічний відбір,
зобов’язані проходити військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби. Про це ідеться у повідомленні Освіторії, спираючись на сайт ВР, Facebook Михайла Радуцького, інтернет-видання Медична справа.
Цю вимогу містять зміни до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу». За них вже проголосували народні депутати, рішення має підписати Президент.
Як було раніше
Від 2006 року офіцерську підготовку для студентів-медиків здійснювали виключно на добровільних засадах, хоча до того вона була обов’язковою.
Як зазначив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, зараз добровільно військову підготовку проходить кожен 20-ий студент-медик:
«Його проходять лише 5% студентів, переважно контрактники. Наразі є гострий дефіцит кадрів у медичних підрозділах ЗСУ. Тому необхідно адаптувати систему медичної освіти до таких потреб».
Яких вишів стосується вимога проходження військової підготовки
Вона є обов’язковою та стосується як державних, так і приватних закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку магістрів за медичними й фармацевтичними спеціальностями.
Зміни до закону також передбачають відновлення роботи кафедр військової підготовки, які вже існують, або створення нових у медичних вишах.
Читайте також: