На одній із найбільших виставок технологій та інновацій Malaysia Technology Expo, MTE, що проходила у Південно-Східній Азії з 21 по 25 березня, юні українські винахідники отримали чергові нагороди, повідомляють у Малій академії наук України.
Переможці MTE з України отримали нагороди:
Золото
- Ігор Клименко із Політехнічного ліцею Національного технічного університету України «КПІ» м. Києва.
Хлопець розробив квадрокоптер-міношукач, який допоможе швидко виявити вибухонебезпечні об’єкти на поверхні та під землею. Перевага такого пристрою – компактність та мобільність, оскільки його можна помістити у звичайний рюкзак. А ще під час місії розмінування міношукач Ігоря мінімізує участь людини у пошуку вибухонебезпечних об’єктів. Саме тому забезпечує повну безпеку військових та кардинально скорочує кількість жертв.
- Юрій Сагайдак із Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при ЛНУ ім. І. Франка.
Молода людина винайшла новий метод протезування зору.
Інформація про перешкоди, що оточують людину, оперативно обробляється, кодується та передається людині через слуховий канал.
- Ганна Фесун із Липоводолінської спеціалізованої школи Сумської області.
Дівчина розробила новий напрямок в образотворчому мистецтві – магнітомалювання.
- Марія Котюк із Луцької гімназії №21.
Вторгнення чужорідних видів рослин знижує біологічний достаток екосистем, витісняючи аборигенні види. Один із таких — інвазійний вид — золотарник канадський (Solidago canadensis L.) Марія досліджувала роль інвазійних рослин у сучасному флорогенезі міста Луцьк.
- Дмитро Давиденко з Донецької області, Великоновосілківської школи №2.
Дмитро виступав із проектом розумної теплиці на автономному харчуванні на базі мікроконтролера Arduino. Така майже не потребує втручання людини. Потрібно тільки садити та збирати врожай.
Срібло
- Діана Богатир із Старокостянтинівського ліцею Хмельницької області ім. М. Рудяка.
Розробила UV Cleaner – пристрій для дезінфекції поверхонь та речей, виготовлений на основі сучасних ультрафіолетових світлодіодів.
- Михайло Степанов із Валковського ліцею ім. О. Масельського, Харківська область.
Досліджував фізико-географічну характеристику річки Турушка.
- Андрій Демченко із Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ».
Хлопець створив Smart Pot — автоматизовану систему підтримки мікроклімату під час вирощування рослин, розроблену з урахуванням плати stm32. Пристрій допомагає вирішити питання поливу свійських рослин та мікрогринів.
- Катерина Лагун, навчальний заклад: Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання №28 Дніпровської міської ради.
Досліджувала зміни нейропластичності при розвитку гіперглікемії та онтогенезу.
- Микита Мудрий із Ліцею-школи №14 Донецької області.
Микита розробив програмний комплекс для захисту програмного забезпечення від аналізу та декомпіляції. Його проект можна використовувати для навчання фахівців із кібербезпеки.