Онлайн-лекція “Вакцинація та нові штами коронавірусу”

11 вересня 2021 року о 18:00 у межах лекторію «Наукові зустрічі\Scientific meetings» на платформі Zoom відбудеться лекція завідувача відділу репродукції вірусів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, члена робочої групи з проблем (наслідків) поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні кандидата біологічних наук Світлани Загородньої

Майже два роки ми живемо в новій реальності пов’язаній з пандемією короновірусу. Менше ніж за рік було створено ряд вакцин, котрі направлені на подолання загрози COVID-19. Вже більш ніж півроку ведеться активна вакцинація в усьому світі, але при цьому виникають нові штами вірусу і питання їх ефективності викликає дискусію серед наукової спільноти. У лекції буде розглянуто наступні питання:

• Чому віруси мутують?
  • Які причини виникнення нових штамів коронавірусу?
  • Як ідентифікують штами?
  • Які нові властивості щодо патогенезу набув вірус?
  • Чи будуть ефективними вакцини проти нових штамів?
  • Чи безпечні вакцини з урахуванням швидкості їх розробки і впровадження?

Відповіді на всі ці та багато інших питань можна дізнатись під час онлайн-лекції  Світлани Загородньої.

Головне завдання робочої групи – координація досліджень щодо розроблення методів виявлення коронавірусу SARS-CoV-2, що викликає захворювання COVID-19, моніторингу та оперативного узагальнення наявної в різних джерелах інформації про темпи, географію та медико-біологічні й економічні наслідки поширення коронавірусу SARS-CoV-2, а також розроблення заходів протидії поширенню вірусу в Україні.

Формат – у середовищі ZOOM. Час проведення онлайн-леції: 9 вересня 2021 року о 18:00.

УЧАСТЬ ВІЛЬНА.Подія на Facebook

Координатори лекторію «Наукові зустрічі \ Scientific meetings»:

– докторант Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України кандидат історичних наук Сергій Жабін;

– науковий співробітник Інституту газу НАН України кандидат технічних наук  Костянтин Сімейко.

За інформацією лекторію «Наукові зустрічі \ Scientific meetings» та Прес-служби НАН України.