На засіданні Кабінету Міністрів України розглянуто й ухвалено проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну експертизу». Про це ідеться у повідомленні МОН України.
Законопроєктом передбачається забезпечення законодавчого підґрунтя для вдосконалення системи наукової та науково-технічної експертизи, що сприятиме підвищенню якості організації та проведення експертної діяльності, можливості залучення до експертизи іноземних експертів та встановлення гнучких умов і механізмів оплати праці експертів.
«Реалізація проєкту передусім передбачена Планом пріоритетних дій Уряду на 2021 рік та матиме позитивний вплив на сферу науки, зокрема, вдосконалення системи експертизи. Наше завдання – створити умови для підвищення якості експертизи, посилення відповідальності експертів та застереження конфлікту інтересів, залучення до проведення наукової і науково-технічної експертизи в Україні іноземних експертів. МОН активно продовжує роботу задля покращення якості освітніх та наукових послуг», – зауважив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Основні цілі проєкту акта:
- встановлення вимог щодо запобігання та наслідків виявлення конфлікту інтересів під час проведення наукової і наукової-технічної експертизи;
- розширення та конкретизація принципів наукової і науково-технічної експертизи;
- уточнення переліку, прав та обов’язків суб’єктів наукової і науково-технічної експертизи;
- визначення особливостей проведення наукової і науково-технічної експертизи заявок на одержання фінансової підтримки;
- залучення до проведення наукової і науково-технічної експертизи іноземних експертів;
- застосування гнучких умов фінансування експертизи і механізмів оплати праці експертів та інших учасників проведення наукової і науково-технічної експертизи;
- визначення кваліфікаційних вимог до виконавців експертизи;
- оновлення механізму перегляду результатів наукової та науково-технічної експертизи;
- посилення відповідальності експертів та інших учасників проведення наукової і науково-технічної експертизи.
Громадське обговорення проводилося з 10 до 25 грудня 2020 року шляхом розміщення законопроєкту на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України.