Вихованці Київської МАН стали переможцями Міжнародного конкурсу інноваційних винаходів у Канаді iCAN 2021

Вихованці відділення технічних наук та екології та аграрних наук Київської МАН здобули перемогу на МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ ІННОВАЦІЙНИХ ВИНАХОДІВ У КАНАДІ iCAN 2021: Олена Коваленко, Станіслав Скоробогатов, Єлизавета Столярчук та Володимир Павленко. Про це повідомляє Київська Мала академія наук учнівської молоді.

Олена Коваленко – ліцеїстка 11 класу, Єлизавета Столярчук та Станіслав Скоробогатов – випускники 2020 року, студенти ІПСА КПІ ім. Ігоря Сікорського – володарі золотих медалей на цьогорічному Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів у Канаді (iCAN).

На міжнародному конкурсі Олена представляла проєкт “Дерево-генератор”, Єлизавета – “Вітряний генератор на основі сегнерового колеса”, Станіслав розробив механізм використання альтернативних джерел енергії на основі елемента Пельтьє для мінімізації витрат палива автомобіля при одночасному дотриманні екологічних вимог.

Проєкти Олени та Станіслава отримали спеціальні міжнародні відзнаки INTERNATIONAL SPECIAL AWARDS – Special Awards by Macao Innovation and Invention Association (MIIA), а робота Єлизавети відзначена CANADIAN SPECIAL AWARDS – Special Awards by Toronto International Society of Innovation & Advanced Skills (TISIAS).

Науковий керівник переможців – керівник секції “Технологічні процеси та перспективні технології” відділення технічних наук Київської МАН Олег Володимирович Козленко, завідувач наукової лабораторії кріогенної техніки Фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, заслужений вчитель України. Педагогічний керівник Олени Коваленко – Олексій Васильович Матвійчук, доцент кафедри Загальної фізики та фізики твердого тіла Фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, доцент, кандидат педагогічних наук.

Педагогічний керівник Єлизавети Столярчук та Станіслава Скоробогатова – Оксана Анатоліївна Співак, викладач фізики вищої категорії, вчитель-методист Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ». Другий науковий керівник Станіслава Скоробогатова – Ігор Олегович Мікульонок, професор кафедри хімічного, полімерного та силікатного машинобудування Інженерно-хімічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, Заслужений винахідник України.

Володимир Павленко, учень 11-го класу спеціалізованої школи № 112 імені Т. Шевченка, вихованець відділення екології та аграрних наук, автор роботи «Розвиток та порятунок колонії мурах виду Formica rufibarbis». Володимир – срібний медаліст конкурсу ICAN-2021 (Canada), також він отримав спеціальну нагороду від Turkish Inventors Association (TÜMMIAD).