Науковий форум “Сучасні медії й революції нового типу в Україні та світі”

18–19 листопада 2021 року відбудеться ІІІ Науковий форум “Революція Гідності: на шляху до історії”.

Його тема: “Сучасні медії й революції нового типу в Україні та світі”.

Мета цьогорічного форуму – проаналізувати роль перш за все соціальних мереж у розгортанні протестних рухів в Україні, інших країнах Європи, США, Азії та Північної Африки; обговорити теоретико-методологічні й соціально-політичні аспекти для коректного та науково обґрунтованого визначення такого роду феномена; сприяти обміну досвідом дослідження інформаційно-комунікаційних складників протестних рухів між українськими й зарубіжними фахівцями та впровадженню теми медіатизації Майдану в ширші історико-інформаційні й політико-соціальні дискурси.

Тематичні напрями форуму:

• дослідження медійного простору / соціальних мереж як інструменту революційних рухів: методи digital humanities (цифрових гуманітарних наук) у вивченні революцій нового типу;
  • соціальні медіаресурси як джерела для вивчення історії сучасних революцій;
  • роль сучасних медій у генеруванні нових соціальних сенсів та у зміні парадигми революції нового типу;
  • адаптація та контрадаптація учасників і противників нових протестних рухів до технологічної еволюції цифрових технологій, інтернету й соцмереж;
  • проблема впливу медій, відносин між медіями та владою у світлі появи соцмереж і медіатизації протестних рухів;
  • соцмережі як перешкода для революцій: стеження, астротурфінг та пропаганда як методи боротьби авторитарних режимів із протестними рухами;
  • постправда, фейки та інформаційна війна під час революцій нового типу;
  • досвід віддаленої або медіальної участі в революціях нового типу, (само)мобілізація діаспори;
  • взаємопроникнення публічного та приватного як проблема й можливість для нових протестних рухів;
  •  альтернативні та DIY-медії у революціях нового типу;
  • медії в революції vs революція в медіях: етичні аспекти та правила;
    етичні проблеми для дослідників медіяактивізму й медіатизованих протестних рухів;
  • сучасні медійні технології у революціях нового типу: компаративний аналіз.

До участі у форумі запрошуються журналісти, політологи, історики, соціологи, філософи, правники, культурологи, фахівці з комунікаційної діяльності та інші дослідники теми ролі соціальних мереж у протестних / революційних рухах нового типу в Україні та світі доби постмодерну.

Заявки на участь у форумі та резюме доповідей (до 300 слів) просимо надсилати до 30 вересня 2021 року.

Форму заявки можна заповнити за посиланням: https://cutt.ly/RbEnwWK

Резюме доповідей разом із програмою буде опубліковано до початку наукового форуму. За його результатами планується видання збірника матеріалів.

Партнери: Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАНУ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Український католицький університет, Національний університет “Києво-Могилянська академія”.