uk

Відбулася 7-ма Міжнародна конференція «Нанобіофізика: фундаментальні та прикладні аспекти» (NBP-2021)

З 4 по 8 жовтня 2021 року у Фізико-технічному інституті низьких температур (ФТІНТ) ім. Б.І. Вєркіна НАН України пройшла 7-ма Міжнародна конференція «Нанобіофізика: фундаментальні та прикладні аспекти».

Організаторами заходу виступили ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України (м. Харків) й Інститут фізики НАН України (м. Київ).

Досягнутою метою конференції було обговорення нагальних проблем та перспектив розвитку актуального наукового напряму – нанобіофізики, яка поєднує досягнення сучасної молекулярної біофізики та нанотехнології. Тематика доповідей та дискусій включала такі фундаментальні питання як формування нанобіогібридів одно- та двомірних наноматеріалів з біооб’єктами, взаємодія біомолекул з наночастинками та наноструктурованими поверхнями, фізичні аспекти функціонування бімолекулярних наносистем, теоретичні розрахунки та комп’ютерне моделювання нанобіосистем, а також прикладні аспекти нанобіофізики, пов’язані з практичними застосуваннями її наукових здобутків у біомедицині та фармакології.

В умовах пандемії конференційні засідання проводилися у змішаному форматі: з вісімдесяти зареєстрованих учасників приблизно половина взяла участь у заходах очно, а друга половина – приєднувалася до трансляції онлайн. Загалом під час конференції було представлено 16 пленарних лекцій та 18 усних доповідей, обговорено офлайн та онлайн 51 стендову презентацію за співавторством колег із Німеччини, Польщі, Італії, Болгарії, Білорусі.

У рамках конференції також було організовано спеціальний семінар «Можливості кар’єрного зростання для молодих учених та студентів» під спонсорством SPIE & OSA, на який було запрошено студентів закладів вищої освіти Харкова.

Окреме засідання присвячувалося виїзній (онлайн) сесії Українського біофізичного товариства, на якій було заслухано чотири наукові доповіді за результатами актуальних біофізичних досліджень українських науковців та обговорені поточні питання та перспективи подальшої роботи товариства.

Більш детально про конференцію можна дізнатися за посиланням.

За інформацією ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України та прес-служби НАН України

Читайте також: