Україну на міжнародній авіакосмічній виставці Dubai Airshow 2020 (Об’єднані Арабські Емірати) представлять держпідприємство “Антонов”, ПАТ “Мотор Січ” та новостворена компанія з розробки технологій, що базуються на відновлюваній енергії, Hydrogen Dynamics Technology.
“Ми також бачимо збільшення присутності з боку семи країн… це Україна, Росія, Німеччина, Італія, Білорусь, Ірландія та Великобританія”, – заявив під час прес-конференції до відкриття виставки в Дубаї керуючий директор компанії Tarsus F&E – організатора міжнародної виставки Dubai Airshow 2021 Тім Хоуз (Tim Hawes).
“Ми беремо участь уперше. Летимо з електричною силовою установкою для легкомоторних літальних апаратів. Наші розробки – повністю безпечне зберігання водню на борту ЛА та водневий паливний елемент потужністю до 100 кВт”, – заявив у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” директор Hydrogen Dynamics Technology Петро Паляниця.
Hydrogen Dynamics Technology створена у 2021 році, її виробничі потужності знаходяться у Європі.
“В Україні вестиметься лише збірка. У майбутньому ми плануємо дооснастити наше виробництво та виробляти все в Україні. На даний момент ми співпрацюємо з українською компанією-виробником літальних апаратів ANG Patriot і плануємо використовувати їх виробничі потужності для збирання паливних елементів”, – заявив Паляниця.
Із зазначеною компанією вже укладено угоду про спільне створення першого електричного літака на території України.
Dubai Airshow проходить в ОАЕ з 1989 року в листопаді раз на два роки, за підтримки уряду та Збройних сил. Є наймасштабнішим у Близькосхідному регіоні і міжнародним авіакосмічним салоном у світі, що найбільш динамічно розвивається.
Серед профілів виставки – цивільна та військова авіація, електронні системи контролю та управління рухом, космічні технології та супутниковий зв’язок, оборонні системи.
Читайте також:
- КАШТАН ПЕТРА МОГИЛИ, ДУБ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ…Про дерева поважного віку, їх заповідання, визначення кількості років та лікування. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОБЕРЕЖНО! ПИТНА ВОДА! Про якість води та пошук виходу з водної кризи. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- І МІЦНІСТЬ ДОРІГ, І ЖИТТЄВА СТІЙКІСТЬ або Хто і як розробляє матеріали для майбутніх супершляхів. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- МІЖДИСЦИПЛІНАРНІСТЬ ЯК ГАСЛО СУЧАСНОЇ НАУКИ. Про діяльність Міждисциплінарного аналітичного центру соціально-економічного добробуту та психічного здоров’я. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЯКИМИ БУДУТЬ УНІВЕРСИТЕТИ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ? Матеріал Максима СТРІХИ, доктора фізико-математичних наук, професора. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- НАУКОВИЙ ФЛОТ: ДОВГОСТРОКОВА ПРОГРАМА І НОВІ НАЗВИ.Про відродження науково-дослідного флоту України. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- Президент Європейської дослідницької ради Марія ЛЕПТІН: «ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОПОМОЖУТЬ ВИРІШИТИ НАЙВАЖЛИВІШІ ПРОБЛЕМИ НАШОГО ЧАСУ». Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОСТАННЄ СЛОВО МАЄ БУТИ ЗА ВЧЕНИМИ. Матеріал Вадима ЛОКТЄВА, академіка НАН України. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЯДЕРНІ ВИКЛИКИ. Як ядерна енергетика впливає на розвиток країни і що наука може запропонувати атомній галузі. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.