У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка дипломатичним представникам іноземних держав в Україні презентували освітній курс «Українська мова для дипломатів».
Курс ініційований міжнародним жіночим клубом Business Woman Club за підтримки Міністерства закордонних справ та ГО “Інститут культури України” і має на меті поліпшити рівень володіння українською мовою дипломатичних представників іноземних держав, акредитованих в Україні, та презентувати багатство української культури шляхом вивчення мови, повідомляє Укрінформ.
Як розповіла на презентації курсу очільниця Міжнародного жіночого клубу Business Woman Club Ганна Крисюк, ідея належить послу Хорватії в Україні Аніці Джамич, а по допомогу задля її втілення ініціатори звернулися до Київського національного університету. Фахівці Інституту філології КНУ розробили навчальний курс, розрахований на три місяці, а перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова запропонувала включити до нього вивчення всесвітньовідомого українського “Щедрика”, який дипломатам запропонують виконати на різдвяні свята.
“Ми приїхали в Україну, яку недостатньо добре знаємо, але вона варта того, щоб краще пізнати її через мову. Для нашої роботи мова також має надзвичайно важливе значення – завдяки мові можна заводити контакти, стежити за ЗМІ. Я сподіваюсь, що через пісню ми опануємо українську набагато швидше”, – сказала на презентації посол Джамич.
Президент Міжнародного жіночого клубу міста Києва Крістіна Грюневальд, яка очолює спільноту дружин дипломатів іноземних країн, пообіцяла промотувати ідею вивчення української мови через її культуру та пісню серед дипломатів і членів клубу.
Заняття проводитимуться щотижня в онлайн- та оффлайн-форматі на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Читайте також:
- КАШТАН ПЕТРА МОГИЛИ, ДУБ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ…Про дерева поважного віку, їх заповідання, визначення кількості років та лікування. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОБЕРЕЖНО! ПИТНА ВОДА! Про якість води та пошук виходу з водної кризи. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- І МІЦНІСТЬ ДОРІГ, І ЖИТТЄВА СТІЙКІСТЬ або Хто і як розробляє матеріали для майбутніх супершляхів. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- МІЖДИСЦИПЛІНАРНІСТЬ ЯК ГАСЛО СУЧАСНОЇ НАУКИ. Про діяльність Міждисциплінарного аналітичного центру соціально-економічного добробуту та психічного здоров’я. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЯКИМИ БУДУТЬ УНІВЕРСИТЕТИ ПІСЛЯ ПАНДЕМІЇ? Матеріал Максима СТРІХИ, доктора фізико-математичних наук, професора. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- НАУКОВИЙ ФЛОТ: ДОВГОСТРОКОВА ПРОГРАМА І НОВІ НАЗВИ.Про відродження науково-дослідного флоту України. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- Президент Європейської дослідницької ради Марія ЛЕПТІН: «ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОПОМОЖУТЬ ВИРІШИТИ НАЙВАЖЛИВІШІ ПРОБЛЕМИ НАШОГО ЧАСУ». Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОСТАННЄ СЛОВО МАЄ БУТИ ЗА ВЧЕНИМИ. Матеріал Вадима ЛОКТЄВА, академіка НАН України. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЯДЕРНІ ВИКЛИКИ. Як ядерна енергетика впливає на розвиток країни і що наука може запропонувати атомній галузі. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.