uk

На Тилігульському лимані будують штучні острови для гніздування рідкісних птахів

На Тилігульському лимані у Миколаївській області будують штучні острови для гніздування рідкісних коловодних птахів.
Про це пише Укрінформ.

«На Тилігульському лимані будують нові штучні острови для гніздування птахів. Після вдалого будівництва перших 500 м кв. платформ навесні цього року та позитивних результатів серпневого перерахунку птахів, компанія ДТЕК ВІЕ та регіональний ландшафтний парк «Тилігульський» продовжили даний екопроєкт», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що спорудження нових притулків для пернатих пов’язане з тим, що природні місця для гніздування часто затоплюються, і у птахів немає можливості виводити потомство. Для будівництва островів вибирають достатню глибину водойми. Стовпчики встановлюють дерев’яні, а для настилу використовують очеретяні чагарники, сіно або солому.

Процес будівництва островів гніздування птахів завершиться вже до кінця листопада цього року.

Екологи стверджують, що серед потенційних майбутніх мешканців цих штучних островів дві пташки занесені до Червоної книги України – це чоботар та кулік-довгоніг. Решта охороняється міжнародними конвенціями.

Тилігульський лиман є місцем гніздування багатьох рідкісних птахів, у тому числі занесених до Червоної книги України та Європейського червоного списку. Але навіть у потенційно сприятливих умовах для відтворення багатьох видів птахів у Тилігульському парку спостерігається дефіцит природних місць та низька успішність їх гніздування.

Читайте також:

  • КАШТАН ПЕТРА МОГИЛИ, ДУБ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ…Про дерева поважного віку, їх заповідання, визначення кількості років та лікування. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
  • ОБЕРЕЖНО! ПИТНА ВОДА! Про якість води та пошук виходу з водної кризи. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
  • ЗМІНИ КЛІМАТУ – УДАР ПО ФЛОРІ УКРАЇНИ.  Академік Яків Дідух про механізми стабілізації клімату, майбутнє лісів, степів, гір та захист екосистем. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
  • ЗАПОВІДНА НАУКА. Що і як досліджують в українських заповідниках та національних парках. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
  • МІЛЬЯРД ДЕРЕВ ЗА ТРИ РОКИ? Як вирощують ліси,  збільшують лісистість та що загрожує степовим територіям України. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
  • АДАПТУЙСЯ АБО ПОМРИ. Про що говорить збільшення частоти й інтенсивності катастрофічних погодних подій. Газета “Світ”, № 37 – 38, жовтень, 2021 р.
  • ВІД ПОЖЕЖ НАС РЯТУВАЛИ ТІЛЬКИ ДОЩІ. Доктор біологічних наук Сергій Зібцев розповів про катастрофи у Європі та чи горітимуть наші ліси. Газета “Світ”, № 34 – 35, вересень 2021 р.