Нові серця: з інституту Амосова в столиці водночас виписують двох пацієнтів після пересадки сердець. Чоловікам операції робили майже одночасно. А загалом в Україні за цей рік уже зробили 22-ві пересадки серця.
Родичі врятованих дякують тим, хто своїм рішенням про дозвіл донорства органів рідних урятував життя їхніх близьких, – про це йшлося в сюжеті ТСН.19:30 12 листопада.
Панові Миколі – 66. Він переніс кілька інфарктів та був направлений на пересадку. На нове серце чекав майже пів року.В інституті Амосова минулого місяця майже одночасно зробили дві пересадки серця. Крім пана Миколи, ще й панові Володимиру. Як везли до нього його нове серце лікарі навіть зафільмували.
Володимиру – 35. Хворе серце стало наслідком ускладнень після запалення легенів. Тепер він слухає як б’ється нове. Чоловік важко говорить, бо в його горлі стояла трахеостома. Каже, досі не вірить що йому пощастило. Нарешті почувається добре.
Нагадаємо, нове серце від донора отримав 13-річний Максим. Тоді він раптово переніс інсульт. Останній місяць дитина перебувала в реанімації Волинського ОДТМО. Коли у вересні хлопця перевезли до лікарні швидкої допомоги, стан його був критичним і рахунок йшов на дні. Донором серця для Максима став 54-річний чоловік, який помер від інсульту. Його сім’я дала згоду на забір органів.
Тільки в лікарні Амосова на нове серце чекають 40 пацієнтів. Один із них пан Олександр. Лікарі кажуть, що часу в нього обмаль. Поки що роботу його серця підсилять штучним. Та пересадка все ж буде потрібна.Загалом, за статистикою, трансплантації серця щороку потребують щонайменше 200 українців. Цьогоріч в Україні зробили вже 22-ві пересадки серця. Адже погоджується на донорство органів після смерті родича лише одна родина з 10. Тим же хто погодився, дякують тут усі.
Читатйте також:
- І МІЦНІСТЬ ДОРІГ, І ЖИТТЄВА СТІЙКІСТЬ або Хто і як розробляє матеріали для майбутніх супершляхів. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- МІЖДИСЦИПЛІНАРНІСТЬ ЯК ГАСЛО СУЧАСНОЇ НАУКИ.Про діяльність Міждисциплінарного аналітичного центру соціально-економічного добробуту та психічного здоров’я. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- НАУКОВИЙ ФЛОТ: ДОВГОСТРОКОВА ПРОГРАМА І НОВІ НАЗВИ. Про відродження науково-дослідного флоту України. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- Президент Європейської дослідницької ради Марія ЛЕПТІН: «ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОПОМОЖУТЬ ВИРІШИТИ НАЙВАЖЛИВІШІ ПРОБЛЕМИ НАШОГО ЧАСУ». Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ОСТАННЄ СЛОВО МАЄ БУТИ ЗА ВЧЕНИМИ. Матеріал Вадима ЛОКТЄВА, академіка НАН України. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- ЯДЕРНІ ВИКЛИКИ. Як ядерна енергетика впливає на розвиток країни і що наука може запропонувати атомній галузі. Газета “Світ”, № 41 – 42, листопад, 2021 р.
- МАСКА ДЛЯ СУПЕРГЕРОЯ, ЯКИЙ НЕ ХОЧЕ, ЩОБ ЙОГО ПІДСЛУХАЛИ. Як випускник КПІ став співвласником успішних проєктів ARTKB і Hushm. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.
- ПPО ЦИКЛІЧНІСТЬ ПОШИРЕННЯ COVID-19 ТА ВПЛИВ ВАКЦИНАЦІЇ НА ЇЇ ЗГАСАННЯ. Прогнозування динаміки розвитку нової, четвертої хвилі COVID-19 в Україні. Газета “Світ”, № 39 – 40, жовтень, 2021 р.