Держенергоефективності підготувало проект розпорядження Уряду «Про затвердження плану заходів з підвищення енергоефективності у закладах вищої освіти до 2026 року».
«Розвиток енергоефективної економіки неможливий без розкриття освітньо-наукового потенціалу. Тому цей напрям став пріоритетом для нас. Ми уклали меморандум про співпрацю з МОН, і вже напрацювали план конкретних заходів на реалізацію цього меморандуму, щоб посилити роботу з енергоефективності в освіті та зрушити ситуацію з місця», – прокоментував Голова Держенергоефективності Валерій Безус.
Планом передбачено цілу низку заходів, серед яких:
- розробка, затвердження та реалізація Стратегії термомодернізації будівель та споруд закладів вищої освіти до 2026 року;
- залучення інвесторів, МФО та донорів для реалізації заходів з підвищення енергоефективності;
- створення Офісу підтримки реалізації енергоефективних проєктів;
- проведення енергоаудитів та сертифікації енергетичної ефективності будівель закладів вищої освіти;
- впровадження систем енергетичного менеджменту в закладах вищої освіти;
- створити мережі закладів вищої освіти для обміну досвідом щодо найкращих практик з підвищення енергоефективності;
- забезпечити перегляд необхідної кількості підготовки фахівців у сфері енергоефективності;
- популяризація енергоефективності.
Як пояснив Валерій Безус, потенціал енергоефективності в освіті дуже значний і досі невикористаний навіть на третину. Важливо усвідомлювати, що розвиток цього напряму має широкий спектр функцій: навчальний, культурний (формування енергоефективного мислення майбутніх поколінь), економічний (заощаджені на енергоносіях кошти можна інвестувати в конкурентоздатність університетів), інноваційний (розробка та новітніх технологій, рішень) та інші.
Наразі проект акта узгоджується із профільними міністерствами.
Читайте також:
- ПЕРШІ ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЇ ІМЕНІ БОРИСА ПАТОНА. Відзначено одинадцять робіт. Газета “Світ”, № 47 – 48, грудень, 2021 р.
- АЙНШТАЙН БИ НАС ПІДТРИМАВ! Звернення до колег-науковців, викладачів, авторів та видавців підручників, наукової і науково-популярної літератури. Газета “Світ”, № 47 – 48, грудень, 2021 р.
- КОГО НАКРИЄ «ДРУГА ХВИЛЯ» ВОДНЕВОЇ ЕНЕРГЕТИКИ? Стаття Бориса ІЛЬЄНКА, вченого секретаря Інституту газу НАН України. Газета “Світ”, № 47 – 48, грудень, 2021 р.
- «УКРАЇНСТВО ВРОСЛО В МЕНЕ ОРГАНІЧНО». Інтелектуальна і світоглядна спадщина Агатангела Кримського. Газета “Світ”, № 47 – 48, грудень, 2021 р.
- ЧИМ БІЛЬША КОРУПЦІЯ, ТИМ ТОВСТІШІ МІНІСТРИ!Дослідження українського вченого Павла Блавацького. Газета “Світ”, № 47 – 48, грудень, 2021 р.